12 wrzesień 2013

Jak oszczędzać energię? Skorzystaj z darmowego szkolenia

zdjęcie: Jak oszczędzać energię? Skorzystaj z darmowego szkolenia / fot. wikimedia commons, domena publiczna
fot. wikimedia commons, domena publiczna
W ciągu ostatnich 10 lat, oszczędność energetyczna w polskich przedsiębiorstwach wzrosła o 1/3. Nadal jednak energochłonność naszych produktów jest 3 razy większa niż w najbardziej rozwiniętych krajach europy oraz 2 razy większa niż średnia europejska.

W celu promowania większej świadomości energetycznej, odbędzie się w Łodzi bezpłatne szkolenie z efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz możliwości pozyskania środków na zakup wyposażenie energooszczędnego.

W trakcie szkolenia, uczestnik pozna:
- obecną sytuację energetyczną w Polsce, obowiązujące prawo oraz dyrektywy
- podstawową wiedzę w zakresie dostępnych alternatywnych źródeł energi, jak np. ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne, energia wiatrowa i geotermalna oraz biogazownie.
- metody oszczędności energii w firmie, np. zasady zakupu nowych urządzeń, wskazówki jak zoptymalizować zużycie energii w obecnych urządzeniach.
- możliwości pozyskania środków na zakup wyposażenia energooszczędnego.

Szkolenie odbędzie się w dniach 16, 17 i 30 listopada 2013 w Łodzi.

Kurs przeznaczony dla osób, które chcą zdobyć wiedzę z zakresu efektywnego korzystania energii w przedsiębiorstwie a w szczególności chcą się dowiedzieć jak korzystać z urządzeń biurowych ( m.in. komputer) bez szkody dla środowiska. Kurs skierowany jest także dla osób pragnących zdobyć wiedzę nt. wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji osób pracujących w przedsiębiorstwach z zakresu efektywności energetycznej i stosowania alternatywnych źródeł energii oraz nabycie umiejętności wdrożenia zdobytej wiedzy na szkoleniu w praktyce.

Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa oraz programu: