artykuł sponsorowany
14 marzec 2019

#Klikajbezpiecznie - druga edycja ogólnopolskiej akcji

zdjęcie: #Klikajbezpiecznie - druga edycja ogólnopolskiej akcji / fot. nadesłane / 154923
fot. nadesłane / 154923
Bezpieczne i rozsądne korzystanie z Internetu, NETykieta, odpowiedzialne udostępnianie informacji, internetowy kontakt z nieznajomymi — na tym skupia się akcja #Klikajbezpiecznie! Kolejna odsłona wydarzenia także związana jest z konkursem dla szkół podstawowych. A co można wygrać, i skąd pozyskać wiedzę dotyczącą bezpiecznego korzystania z internetu? O tym poniżej.
Pierwsza edycja akcji odniosła duży sukces, a w organizowanym konkursie wzięło udział ponad 1000 uczniów z całej Polski, którzy przesłali setki zdjęć i dziesiątki filmików. W tym roku także podjęty zostanie temat bezpiecznego korzystania z Internetu wśród najmłodszych. Pomysłodawcą akcji, jest wiodący producent oprogramowania antywirusowego - G DATA. 
Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi uczniów, ale także rodziców i nauczycieli, na zagrożenia, jakie mogą pojawić się w czasie korzystania z Internetu. Zadanie konkursowe to przeprowadzenie lekcji o temacie: Klikaj bezpiecznie — czyli jak? oraz wykonanie przez uczniów pracy (forma dowolna) dotyczącej bezpiecznego korzystania z sieci. Dla organizatorów najważniejsze jest uświadomienie młodym użytkownikom Internetu, jakie niebezpieczeństwa mogą pojawić się w czasie korzystania z niego. Akcja ma charakter społeczny i cieszy się dużym poparciem wśród rodziców:

- Znalazłem informację o akcji i przekazałem ją wychowawczyni mojej córki. Uważam, że to świetny pomysł, aby przedstawić dzieciom, że Internet nie jest taki bezpieczny, jeżeli nie potrafi się z niego korzystać. - mówi pan Wojtek, tata Julii.

#Klikajbezpiecznie wspierają także znane marki, dla których temat bezpieczeństwa dzieci w sieci nie jest obojętny. G DATA do współpracy zaprosiła m.in. EZVIZ, producenta kamer smart home, kamer sportowych i alarmów. Objęli oni stanowisko jednego z głównych partnerów akcji, przekazując do wygrania dla szkoły dwie bezprzewodowe kamery monitorujące C6TC, które pozwolą placówce zwiększyć bezpieczeństwo uczniów. Urządzenie charakteryzuje funkcja obrotu w pionie w zakresie 340° i automatyczne śledzenie ruchu. Dzięki inteligentnemu podglądowi obrazu szkoła jest lepiej chroniona i zabezpieczona, nawet w nocy.

EZVIZ działa na rynku od 2013 roku, dbając o dostarczanie swoim klientom nowoczesnych rozwiązań smart home. Głównym sektorem działań marki jest bezpieczeństwo i ochrona, stąd zainteresowanie akcją #Klikajbezpiecznie. Za każdym razem zaskakują rynek, modernizując swoje systemy i wprowadzając nowe produkty, co miało miejsce także i w tym roku (nowość — dzwonki wideo).

Informacje o konkursie można znaleźć na stronie Klikaj Bezpiecznie. Akcja trwa do 17.04.2019 i mogą brać w niej udział wszystkie szkoły podstawowe z Polski.


Linki:
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany