Matura, zawód, a może dodatkowe kwalifikacje?

zdjęcie: Matura, zawód, a może dodatkowe kwalifikacje? / pexels/1438072
pexels/1438072
Sieć szkół dla dorosłych „Twoja-Szkoła” już ponad 20 lat z powodzeniem kształci tysiące słuchaczy w całej Polsce.
Obecnie Twoja-Szkoła oferuje kształcenie w liceach dla dorosłych, szkołach policealnych, szkołach medycznych, a także specjalistyczne kursy kwalifikacyjne.

- Swoją ofertę edukacyjną tworzymy w oparciu o realne potrzeby rynku pracy. W dzisiejszych czasach wymóg posiadania średniego wykształcenia w wielu branżach zawodowych zmusza gro osób do podjęcia nauki mimo kilkunastoletniego doświadczenia na danym stanowisku. Dzięki naszym szkołom mają one szansę podniesienia kwalifikacji, a w konsekwencji często nawet uzyskania awansu zawodowego – wyjaśnia dyrektor szkoły mgr Hanna Kornalewska.

Ciekawa propozycja skierowana jest również do osób, które już posiadają średnie wykształcenie. Dzięki Twojej Szkole mogą one już w rok uzyskać atrakcyjny zawód lub w krótkim czasie zdobyć wiedzę pomocną w prowadzeniu własnej działaności gospodarczej. Największym zainteresowaniem cieszy się wciąż kierunek administracja, BHP, a także zawody medyczne – podkreśla pracownik sekretariatu Urszula Wiśniewska.

To na co szczególną uwagę zwracają natomiast słuchacze i absolwenci Twojej-Szkoły to przede wszystkim wyróżniający się na tle innych tego typu szkól, sposób prowadzenia zajęć i wyjątkowe podejście do słuchacza co sprawia, że nauka naprawdę staje się przyjemnością.

Dlatego nie ma znaczenia ile minęło lat od ukończenia szkoły zawodowej czy podstawowej, u nas wszyscy czują się dobrze.

- Obawiałem się powrotu do szkoły po prawie 20 latach od ukończenia szkoły zawodowej. Przede wszystkim paraliżowała mnie myśl o wypowiedziach ustnych i „wystąpieniach” przy tablicy. Na szczęście pozytywnie się zaskoczyłem. Dzięki nauczycielom wszyscy na lekcjach czuli się komfortowo i naprawdę zżyliśmy się ze sobą jako klasa – wspomina Zdzisław Oszust, absolwent Prywatnego Liceum dla Dorosłych Twoja Szkoła. Jestem kierowcą międzynarodowym, więc szczególnie przydały mi się praktyczne umiejętności zdobyte na zajęciach z języka angielskiego – dodaje.

Poza usługami edukacyjnymi na najwyższym poziomie, Szkoła bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, imprezach sportowych, a także dba o integrację swoich słuchaczy poprzez organizację spotkań okolicznościowych i wyjazdów.