1 grudzień 2023

Ta książka mocno zmienia punkt widzenia! Zobacz, jakie mogą stać się cuda, jeśli dorośli spojrzą na świat oczami dzieci!

fot. nadesłane
Zapracowani rodzice, surowi nauczyciele, wiecznie niezadowoleni sąsiedzi oraz zmęczeni babcie i dziadkowie. Czy Ci smutni dorośli dostaną drugą szansę i spędzą choć jeden radosny dzień na wspaniałej zabawie ze swoimi dziećmi? I czy pomogą im w tym OKULARY CZASU?
Poznajcie losy bohaterów książki “Okulary czasu“ - napisanej przez dzieci, laureatów 7. edycji największego w kraju konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych “Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

Uczestnicy tegorocznej edycji “Popisz się talentem” pisali opowiadania o zmianie perspektywy patrzenia na świat. Co się stanie, jeśli dorośli spojrzą na świat oczami dzieci? A co, jeśli to dzieci  będą miały okazję przeżyć jeden dzień jako dorośli? Młodzi pisarze zgłosili na konkurs blisko  2.000 tekstów literackich - pełnych wyobraźni, poczucia humoru i niesamowitych zdarzeń! Spośród nich jury wybrało wybrano 30 zwycięskich opowiadań, które właśnie zostały opublikowane w przepięknie ilustrowanej i profesjonalnie zredagowanej książce pt. “Okulary czasu”. Książkę można kupić w sklepie internetowym Nowej Ery, a cały dochód z jej sprzedaży zostanie jak zwykle przekazany na cele charytatywne.

UWAGA: już w ten weekend 2 i 3 grudnia w radiu TOK FM będzie można wysłuchać 10 nagrodzonych opowiadań w specjalnym mikołajkowym wydaniu audycji “Książka na Głos“. Opowiadania przeczytają Artur Barciś, Jolanta Fraszyńska, Paulina Holtz oraz Wiktor Zborowski. 

Nasza sąsiadka, pani Czepialska, uważała, że dzieci nie powinno być widać ani słychać. Dzieci służą do utrudniania jej życia i złośliwie wychodzą na dwór, kiedy ona jest w domu. Z okna swojego mieszkania krzyczała na nas, kiedy jeździliśmy na rowerach, hulajnogach, rolkach, bawiliśmy się w chowanego albo w berka. Nawet maluchy w piaskownicy za głośno lepiły babki. Nie wolno było rozmawiać i śmiać się, rysować kredą po chodnikach i bujać się na skrzypiących huśtawkach. A dozorca musiał na jej prośbę wywiesić na bloku tabliczki „Zakaz gry w piłkę na chodniku i w ogóle wszędzie”.
Całe osiedle kombinowało, co zrobić z panią Czepialską. Aż któregoś dnia problem rozwiązał się sam.


Jak? O tym przeczytacie w książce  “Okulary czasu”. Zapraszamy małych i dużych do czytania i słuchania!

Konkurs literacki „Popisz się talentem” jest organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. Obecnie jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce -  we wszystkich 7 edycjach konkursu wzięło udział już kilkanaście tysięcy uczniów z całego kraju. Celem Nowej Ery jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. Udział w “Popisz się talentem” daje dzieciom szansę także na prawdziwy debiut literacki. Co roku opowiadania 30 laureatów publikowane są w książce pokonkursowej, którą na dodatek każdy zainteresowany może kupić na stronie wydawnictwa Nowa Era. Dzięki konkursowi „Popisz się talentem” na rynku książki zaistniało już ponad 200 młodych pisarzy. Najmłodsi z nich w momencie publikacji książki mieli tylko 7 lat!

Opowiadania oceniane są przez jury, w skład którego wchodzą: Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Barbara Kosmowska (pisarka), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk) oraz Rafał Witek (pisarz, przewodniczący jury). Jury przyznaje nagrody w podziale na dwie grupy wiekowe: I-IV klasa oraz V-VIII klasa. Co roku zostaje wyłonionych wyłonionych 30 laureatów, których opowiadania są potem publikowane.

Do tej pory ukazało się 7 książek pokonkursowych: “Ukryte światy”, “Tajemnicza wyprawa”, “Wielka księga Marzeń”, “Zwierzaki mają głos”, “Jutro nadeszło”, “Detektywi w akcji” i najnowsza pozycja “Okulary czasu”. Wszystkich laureatów tegorocznej edycji konkursu można poznać na stronie: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem.


Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce