3 kwiecień 2020

Dzień Ziemi z kanałem National Geographic

fot. materiał prasowy
W tym roku będziemy go obchodzić już po raz pięćdziesiąty. Światowy Dzień Ziemi to okazja, by zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, jak niesamowitym miejscem jest nasza planeta. Już od lat 22 kwietnia jest także okazją do pochylenia się nad problemami związanymi z zanieczyszczeniem środowiska, wymieraniem gatunków i odpowiedzialnością człowieka za świat, w którym żyje. Kanał National Geographic jak co roku włącza się w świętowanie tego ważnego dnia – widzowie już od samego rana będą mogli obejrzeć najciekawsze produkcje ukazujące piękno Ziemi oraz zagrożenia dla środowiska, które pojawiają się w różnych stronach świata.
REKLAMA
Dzień Ziemi na kanale National Geographic - emisja w środę 22 kwietnia od godz. 6:00

W ramach specjalnej ramówki widzowie będą też mogli zobaczyć premierowe produkcje:
  • Pradawne rafy koralowe (Ocean's Breath) – 22 kwietnia 2020 o godz. 19.00
Rafy koralowe są największym żywym organizmem na naszej planecie, są płucami, które pozwoliły mieszkańcom Ziemi na oddychanie przez setki milionów lat. Ale dziś coś się zmienia - rafy koralowe umierają. Trzech młodych naukowców, Federico Fanti, Grace Young i Vanessa Loveburg, udaje się na poszukiwania przyczyny tej sytuacji, która może mieć dla nas katastrofalne skutki. Ale jak paleontolog, inżynier i biolog morski mogą wyśledzić cichego zabójcę tego niesamowitego organizmu? Choć wydaje się to trudne, nie wszystko stracone. Sposób na uratowanie rafy koralowej kryje się... w oddechu. Zobaczcie, czy młodym naukowcom uda się to odkryć.
  • Projekt PhotoArk (Photo Ark Compilation) – 22 kwietnia 2020 o godz. 20.00
„Projekt Photo Ark” to program dokumentalny podążający śladami fotografa i członka Towarzystwa National Geographic Joela Sartore, którego życiową misją jest uwiecznienie na zdjęciach ginących gatunków zwierząt, aby uchronić je przed zapomnieniem i zwrócić uwagę świata na problem ochrony środowiska. Te przyciągające uwagę portrety studyjne niemal 10 tysięcy osobników stały się częścią projektu, nad którym Joel pracuje od ponad 10 lat.
  • Jane Goodall: nadzieja na przyszłość (Jane Goodall: The Hope)- premiera w środę 22 kwietnia o godz. 21:00 
W 1986 roku badaczka Jane Goodall postanowiła skupić się na aktywizmie na rzecz obrony zwierząt i walce o ochronę środowiska. W czasach kryzysu klimatycznego misją Brytyjki stało się przekonanie społeczeństwa, że jeszcze nie jest za późno na zmiany. Ponieważ zbliża się 60. rocznica jej pierwszego przyjazdu do parku narodowego Gombe w Tanzanii, badaczka powraca do swojego ukochanego miejsca, by zastanowić się nad wysiłkami podejmowanymi w celu stworzenia zrównoważonej przyszłości dla naszej planety. Film „Jane Goodall: nadzieja na przyszłość” jest kontynuacją hitowego filmu „Jane”, poświęconego życiu Jane Goodall, słynnej badaczki szympansów.
  • Okawango: rzeka marzeń. Wyśniona podróż (Okavango: River of Dreams: Divine Journeys) – 22 kwietnia 2020 o godz. 23.00
Program o dorzeczu Okawango przedstawia nieskalaną naturę w najpiękniejszym wydaniu. Delta tej rzeki obejmuje około 15 tys. kilometrów kwadratowych, a po powodziach w porze deszczowej wzrasta nawet do około 20 tys. kilometrów kwadratowych. Jest to największy podmokły teren słodkowodny w południowej Afryce i główne źródło wody dla miliona ludzi. Delta Okawango, położona w północnej Botswanie, jest jednym z najbogatszych miejsc Afryki pod względem różnorodności biologicznej. Stanowi dom dla największej na świecie populacji słoni, jak również lwów, gepardów, dzikich psów i setek gatunków ptaków.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany