kategoria: Ekologia
14 styczeń 2023

Mazowieckie/ W Mławie torby na zakupy w zamian za deklarację opłat za gospodarowanie odpadami

Urząd Miasta Mławy rozdaje torby na zakupy opatrzone informacją na temat segregacji odpadów. To akcja zainicjowana przez burmistrza Sławomira Kowalewskiego „Czy wiesz, jak segregować?”. Aby otrzymać torbę, trzeba złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
REKLAMA

„Mimo, że wysokość opłat za odbiór śmieci nie zmieniła się, wraz z początkiem roku musimy wypełnić ustawowy obowiązek i ponownie złożyć w ratuszu deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla pierwszych 3000 osób, które przyjdą z dokumentem do ratusza mamy niespodzianki, torby ekologiczne” - przekazał w sobotę mławski Urząd Miasta.

Jak zaznaczono w informacji, zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w nowej kampanii burmistrza Mławy Sławomira Kowalewskiego „Czy wiesz, jak segregować?”, „osoby, które wykażą się refleksem” i złożą deklarację jak najszybciej, otrzymają torbę bawełnianą na zakupy.

„Opracowaliśmy torby w sześciu wzorach. Są w kolorach odpowiadających frakcjom odpadów: żółtym - plastik i metal, zielonym - szkło, niebieskim - papier, brązowym - odpady bio, a także w kolorze czarnym - odpady zmieszane i czerwonym - elektrośmieci” - podał mławski Urząd Miasta. Podkreślił przy tym, że każda torba jest opatrzona informacją, która może wzbogacić „wiedzę na temat segregacji odpadów”.

Dotychczas do Urzędu Miasta Mławy wpłynęło 530 nowych deklaracji, ok. 12 proc. wszystkich spodziewanych - podano w informacji. Jak przypomniał mławski samorząd, termin składania dokumentów upływa 10 lutego 2023 r. (PAP)

mb/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany