2 grudzień 2022

77 proc. Polaków robi zakupy online

zdjęcie: 77 proc. Polaków robi zakupy online / fot. PAP
fot. PAP
Dla dużej części Polaków, bariera pierwszej próby zakupu została przebita – aktualnie 77 proc. Polaków kupuje online. Kluczem do satysfakcji klientów jest utrzymanie zaufania do e-commerce – przekazała w informacji prasowej Konfederacja Lewiatan.
REKLAMA

Transformacja cyfrowa poprawiła życie konsumentów, oferując im coraz więcej możliwości – zwrócili uwagę uczestnicy piątkowej konferencji „Konsument w świecie nowych cyfrowych możliwości”, zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan. Zauważono, że firmy nie tylko dostosowywały się do wymagań klientów, ale często przekraczały ich oczekiwania, jak uczynił to np. Amazon.

Eksperci dyskutowali m.in. o wpływie zmian prawnych na pozycję konsumentów. "Dzięki dyrektywie Omnibus nastąpi zwiększenie ochrony konsumentów. Klienci powinni czuć się bezpieczniej. Ważne będzie informowanie przez firmy o obniżkach cen towarów" – stwierdziła cytowana w komunikacie Anna Gulińska, radca prawny.

Zwrócono również uwagę, że zmiany w ochronie praw konsumentów mają na celu wyrównać przewagę, którą przedsiębiorcy mają nad konsumentami. Zmiany te będą wymagały od przedsiębiorców wysiłku oraz uczulaniu pracowników, iż wzrośnie liczba reklamacji – ocenił Krzysztof Witek, senior associate w kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy, cytowany w informacji prasowej.

Aktualnie, 77 proc. Polaków kupuje online – powiedział uczestnik konferencji Jakub Stefański, Head of Product w Amazonie. "Dla dużej części Polaków, bariera pierwszej próby zakupu online została przebita" – przekazano w informacji prasowej. Jak wskazano, kluczem do satysfakcji klientów jest utrzymanie zaufania do e-commerce. (PAP)

ra/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-11-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany