5 lipiec 2022

Rząd zdecydował o 210 mln zł na inwestycje na Odrze w rejonie Malczyc

fot. PAP
Rząd przyjął uchwałę, której realizacja ma zwiększyć ochronę przeciwpowodziową oraz poprawić retencję na Odrze w rejonie Malczyc - poinformowała we wtorek Kancelaria Rady Ministrów. Na inwestycje rząd chce przeznaczyć 210 mln zł.
REKLAMA

Chodzi o uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pod nazwą "Ochrona przeciwpowodziowa i osiągnięcie korzystnego bilansu wodnego w rejonie Odry Środkowej – cofka stopnia wodnego Malczyce".

Jak wyjaśniono w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów, w latach 2023-2026 rząd będzie realizował program poprawy ochrony przeciwpowodziowej w rejonie Odry Środkowej. Chodzi m.in. o modernizację wałów i dostosowanie ich do obecnych parametrów bezpieczeństwa oraz pogłębienie koryta rzeki, aby umożliwić prowadzenie akcji lodołamania.

Inwestycja przyczyni się także do ochrony przed suszą i zwiększenia retencji wodnej oraz do zwiększenia produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Prognozuje się, że zlokalizowana przy stopniu Malczyce elektrownia wodna pozwoli na produkcję energii w ilości ok. 20 GWh rocznie.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany