kategoria: Gospodarka
12 czerwiec 2024

Targi Kielce podpisały umowę z Tajwańską Radą Rozwoju Handlu Zewnętrznego

zdjęcie: Targi Kielce podpisały umowę z Tajwańską Radą Rozwoju Handlu Zewnętrznego / pixabay/2003808
Targi Kielce podpisały umowę o współpracy z Tajwańską Radą Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA). „Dołączamy do grona liderów współpracy z Tajwanem w Europie” – powiedział prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.
REKLAMA

Umowa między Tajwańską Rada Rozwoju Handlu Zewnętrznego a Targami Kielce zawarta została w Berlinie podczas Taiwan Expo 2024. Kielecka spółka to jedyny polski ośrodek wystawienniczy, z którym TAITRA (Taiwan External Trade Development Council) podpisała umowę o współpracy.

TAITRA to organizacja zajmująca się handlem zagranicznym na Tajwanie i współpracująca z rządem tego kraju. Prowadzi pięć lokalnych biur na Tajwanie i 63 oddziały na całym świecie.

„Tajwan jest globalnym graczem nie tylko w produkcji półprzewodników i w przemyśle elektronicznym, ale także w produkcji maszyn i urządzeń przemysłowych, przemyśle chemicznym i tworzyw sztucznych, zbrojeniowym, w produkcji dla branży dziecięcej. Targi Kielce organizują wydarzenia skierowane do tych gałęzi przemysłu. Większość tych targów ugruntowała swoją znaczącą rolę na arenie międzynarodowej” – powiedział po podpisaniu umowy Simon Wang, szef Tajwańskiej Rady Rozwoju Handlu Zewnętrznego, cytowany w informacji przesłanej PAP przez Targi Kielce.

Mochoń podkreślił, że podpisane porozumienie wzmocni relacje gospodarcze pomiędzy polskim i tajwańskim przemysłem. Zaznaczył, że tajwańskie firmy już od wielu lat biorą udział w wydarzeniach targowych organizowanych w Kielcach, a współpraca z TAITRA „przyczyni się do rozwoju biznesu naszych wystawców, jak i tajwańskich przedsiębiorstw”.

„Przedstawiciele Targów Kielce jesienią będą uczestnikami Taipei Plas, czyli międzynarodowych targów branży tworzyw sztucznych, oraz Energy Taiwan, największego wydarzenia branży energetycznej na Tajwanie. Nasze zespoły będą promować wydarzenia, zachęcać do udziału. Nowi wystawcy i zwiedzający z Tajwanu to potencjał dla nowych relacji biznesowych wszystkich uczestników naszych wydarzeń” – powiedział prezes Targów Kielce.

W ramach podpisanej umowy Targi Kielce i TAITRA zobowiązały się do podjęcia szeregu inicjatyw, które obejmują m.in. wymianę informacji pomocną w kreowaniu nowych możliwości eksportowych i inwestycyjnych, wsparcie związane z logistyką i doradztwem w zakresie specyfiki rynku. Umowa obejmuje też wzajemną promocję targów. Przedstawiciele ośrodków będą także organizować misje gospodarcze między Polską a Tajwanem.

Umowa z TAITRĄ to kolejne porozumienie Targów Kielce od początku roku. W lutym ośrodek podpisał umowę z katarskim Dar Al-Sharq, konglomeratem wystawienniczo-medialnym w regionie Zatoki Perskiej.(PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ malk/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany