1 lipiec 2022

Dzień Psa - od piętnastu lat obchodzimy 1 lipca

Zwierzęta towarzyszyły człowiekowi od kilkunastu tysięcy lat wstecz. Zatem dobrze się składa, że od 2007 roku mają swoje oficjalne, polskie święto – Dzień Psa, który przypada 1 lipca.
REKLAMA
Święto zostało ustanowione w 2007 roku przez czasopismo „Przyjaciel Pies”. Wybór tej daty jest nieprzypadkowy, ponieważ to właśnie w okresie wakacyjnym najwięcej psów zostaje porzuconych przez swoich opiekunów na rzecz wyjazdu na wakacje. Dzień Psa, jest okazją do zastanowienia się nad tym jak traktujemy psy w naszym społeczeństwie, które porzucamy, ignorujemy, wyrzucamy, gdy sobie z nimi nie radzimy, czy też gdy nam się po prostu znudzą. Święto ma nam przypomnieć, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka i zasługuje na szacunek i właściwe traktowanie, nie tylko przez jeden dzień w roku.

Ta stosunkowo nowa inicjatywa ma też inną wersję nazwy – Światowy Dzień Psa – choć w rzeczywistości święto nie ma charakteru międzynarodowego. Niezaprzeczalnie jednak jest to święto wszystkich psich ras, bez względu na ich wiek, wygląd, wielkość i pochodzenie.

Wszyscy doskonale wiemy, że pies od zawsze jest najlepszym przyjacielem człowieka. I paradoksalnie z ręki człowieka doznaje największych krzywd. Dzień Psa to czas na to, by docenić wszystkie psy domowe oraz te, które dzielnie pracują – w policji, ratownictwie lub w charakterze przewodników. To również okazja, by zastanowić się nad pomocą tym poszkodowanym zwierzakom.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany