27 listopad 2023

28-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, doprowadził do kolizji z osobowym oplem i radiowozem

zdjęcie: 28-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, doprowadził do kolizji z osobowym oplem i radiowozem / pixabay/666895
28-letni kierowca hyundaia, który wycofał auto na widok policjantów prowadzących kontrole, został zatrzymany po pościgu w pobliżu osiedla Unii Europejskiej w Koszalinie. Zanim do tego doszło, mężczyzna doprowadził do kolizji z osobowym oplem i radiowozem – poinformowała w poniedziałek koszalińska policja.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 7.15 w Koszalinie (Zachodniopomorskie).

Jak poinformowała oficer prasowa koszalińskiej policji nadkom. Monika Kosiec, w okolicy ul. Władysława IV, przy jednym ze skrzyżowań, policjanci drogówki kontrolowali kierowców na trzeźwość.

„Zauważyli, jak kierujący hyundaiem wycofuje się z utworzonego +sznurka+ samochodów. Pojechali za nim i podali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Mężczyzna nie reagował na sygnały mundurowych i z impetem odjechał” – przekazała nadkom. Kosiec.

Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym hyundaiem mężczyzną. Użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale 28-latek, ignorując je łamał kolejne przepisy ruchu drogowego. Nie zatrzymał się także przed blokującym przejazd radiowozem. Ominął go, doprowadzając do kolizji z oplem. Zatrzymał się dopiero w okolicy ul. Holenderskiej, przy osiedlu Unii Europejskiej po kolizji z radiowozem.

„28-latek został zatrzymany. Był trzeźwy. Nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem” – powiedziała nadkom. Kosiec.

Za świadome niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zmuszenie policjantów do pościgu i brak reakcji na użyte przez nich sygnały dźwiękowe i świetlne 28-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

„Sąd również w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Dodatkowo 28-latek odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień oraz kolizje z radiowozem i osobowym oplem.” – dodała policjantka. (PAP)

autorka: Inga Domurat

ing/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany