27 wrzesień 2022

41 migrantów próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski

zdjęcie: 41 migrantów próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski / fot. PAP
fot. PAP
41 migrantów próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie do Polski z terytorium Białorusi - podała we wtorek Straż Graniczna. Zatrzymano również dwie osoby, które przewoziły migrantów.
REKLAMA

Wśród osób, które chciały dostać się do Polski byli między innymi obywatele Etiopii czy Mali.

SG podała na Twitterze, że 10 osób podchodziło pod zbudowaną na granicy zaporę, ale wycofały się na Białoruś.

Do zatrzymań osób, które przewoziły migrantów doszło na terenie działania placówek SG w Białowieży i Sejnach. Jedna z tych osób - obywatel Tadżykistanu przewoził Haitańczyka i Kameruńczyka (placówka SG w Białowieży), a druga zatrzymana osoba - Polak, przewoził czterech Irańczyków (zatrzymanie na terenie PSG Sejny).

Do 30 listopada w Podlaskiem (z wyjątkiem odcinków granicy na rzekach) obowiązuje zakaz przebywania przy granicy polsko-białoruskiej, nie wolno się zbliżać do niej na odległość mniejszą niż 200 metrów.

Jest zbudowana stalowa zapora na granicy, trwają prace przy montażu zabezpieczeń elektronicznych. Właśnie tymi pracami wojewoda tłumaczył wydłużenie do 30 listopada zakazu przebywania przy granicy. Obowiązuje on od 1 lipca. (PAP)

autorka: Izabela Próchnicka

kow/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany