kategoria: Inne
28 maj 2023

French Open - Fręch awansowała do drugiej rundy

zdjęcie: French Open - Fręch awansowała do drugiej rundy / fot. PAP
fot. PAP
Magdalena Fręch awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W niedzielę polska tenisistka pokonała rozstawioną z numerem 29. Chinkę Shuai Zhang 6:1, 6:1. Spotkanie trwało zaledwie 47 minut.
REKLAMA

To był ekspresowy awans do drugiej rundy. Kiedy w innych rozpoczętych o godzinie 11.00 meczach zawodnicy na dobre się rozgrzali, 88. w światowym rankingu Fręch już cieszyła się ze zwycięstwa.

W pierwszym secie Polka szybko objęła prowadzenie 3:0. Natomiast na wygranego przez Zhang gema na 1:3 Fręch odpowiedziała serią aż ośmiu wygranych gemów.

Odrobina emocji była dopiero przy stanie 5:0 w drugiej partii, gdy Fręch serwowała na zwycięstwo. Polka zmarnowała trzy piłki meczowe i niespodziewanie dała się przełamać. Chwilę później przypieczętowała jednak awans.

Doświadczona, 34-letnia Chinka, która w 2019 roku dotarła w Paryżu do ćwierćfinału, zagrała bardzo słabo, a Fręch nie dawała jej okazji, aby nawiązać walkę. Zhang miała problem ze zdobywaniem punktów nawet przy własnym serwisie. Popełniła siedem podwójnych błędów i aż 30 niewymuszonych.

Polka natomiast posłała dwa asy i miała tylko osiem niewymuszonych błędów. Zanotowała 16 zagrań wygrywających wobec ośmiu rywalki.

To było drugie w historii spotkanie tych tenisistek. Fręch zrewanżowała się za porażkę z 2018 roku w Hiroszimie.

25-letnia łodzianka po raz drugi w karierze wystąpi w drugiej rundzie French Open. Poprzednio udało jej się to w 2018 roku, gdy debiutowała na paryskich kortach.

W środę jej kolejną rywalką będzie albo Rosjanka Kamilla Rachimowa (82. WTA), albo czeska kwalifikantka Sara Bejlek (182. WTA).

Wynik meczu 1. rundy:

Magdalena Fręch (Polska) - Shuai Zhang (Chiny, 29) 6:1, 6:1. (PAP)

wkp/ mask/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany