Inne artykuł sponsorowany
3 lipiec 2018

Monitoring zewnętrzny w roli ochroniarza domowego

zdjęcie: Monitoring zewnętrzny w roli ochroniarza domowego
Dom kojarzy się przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa. Nowoczesne technologie umożliwiają całodobową kontrolę posesji, ale również są doskonałym rozwiązaniem do opieki nad dziećmi, które bawią się na dworze. Zewnętrzne systemy wizyjne są często wybierane przez właścicieli ze względu na bezpieczeństwo. Ponadto, koszt związany z zakupem systemów wizyjnych jest niewielki w porównaniu z kosztem włamania, napadu bądź niedopilnowania podopiecznych.
Wybór kamery zewnętrznej


Aby doskonale chronić swoją posesję, przy wyborze odpowiedniej kamery zewnętrznej, należy zwrócić szczególną uwagę na kilka kluczowych kwestii. Po pierwsze, systemy wizyjne powinny pracować całodobowo od poniedziałku do niedzieli. Umożliwia to stałą kontrolę nad posesją. Kolejnym istotnym aspektem jest możliwość monitorowania nawet w całkowitej ciemności. Najbardziej nowoczesne rozwiązania cechują się wbudowanym promiennikiem podczerwieni, który w takich warunkach zapewnia widoczność nawet do 30 metrów. Ponadto zewnętrzne systemy powinny być odporne na działanie czynników atmosferycznych i sprawnie funkcjonować w każdą porę roku. Norma IP66 określa ich wodoszczelność i pyłoszczelność, co przekłada się na ich użyteczność w wymagających warunkach. Jedną z najważniejszych cech kamer jest mocne i stabilne połączenie. Istotną rolę odgrywają tutaj przede wszystkim zastosowane anteny i ich zamieszczenie na zewnątrz obudowy kamery. 


Dodatkowe funkcje kamery

Nowoczesne kamery zewnętrzne są z reguły obsługiwane, konfigurowane i użytkowane ze smartfona. Dedykowane aplikacje pozwalają na zdalne zarządzanie, podgląd i dostęp do wielu innych, przydatnych funkcji związanych z kamerą. Zalicza się do nich między innymi włączenie alarmu, zrobienie zdjęcia czy wyłączenie kamery. Wielofunkcyjne systemy wizyjne wzbogacane są o dwukierunkowe audio, które umożliwia zarówno słuchanie, jak i mówienie. Jest to bardzo przydatna cecha, ponieważ przyda się nie tylko jako przestroga dla intruzów, ale również umożliwi komunikację z domownikami z dowolnego miejsca. Podczas pełnienia obowiązków domowych bardzo często jesteśmy zajęci czynnościami i nie jesteśmy w stanie otworzyć drzwi odwiedzającym, kurierom czy pracownikom. Dzięki kamerom z poziomu smartfona, który zawsze jest pod ręką, mamy możliwość zdalnej komunikacji z gościem. Innowacyjne rozwiązania są również uzupełniane o sygnalizator optyczno-akustyczny. Wszystkie te opcje z pewnością skutecznie odstraszają potencjalnego złodzieja. 


Kontroluj swoich podopiecznych

Dzieci uwielbiają spędzać czas na dworze o każdej porze roku. Natłok obowiązków, zdalna praca czy spotkania w domu często sprawiają, że nie jesteśmy w stanie kontrolować na bieżąco swoich podopiecznych. Zewnętrzne kamery umożliwiają obserwację dzieci z poziomu smartfona. O zewnętrznych systemach wizyjnych wypowiedział się Tomasz Kowalewski z firmy EZVIZ:

Opieka nad dziećmi to bardzo wymagające zadanie dla pracujących i zajętych rodziców. Technologia pomaga w ich kontrolowaniu dzięki użyciu zewnętrznych kamer z dwukierunkowym audio ze stabilnym połączeniem. Do najnowszych, wielofunkcyjnych rozwiązań można zaliczyć produkt firmy EZVIZ - kamerę Husky Air. Dwie anteny gwarantują mocne i stabilne połączenie zapewniające stały podgląd ze smartfona na naszych podopiecznych, a zestaw montażowy tego produktu jest gwarancją łatwej instalacji. Co więcej, posiada ona klasę IP66 i spełni swoją rolę nawet w najbardziej wymagających warunkach pogodowych. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ dzieci lubią bawić się zarówno w mroźne, zimowe dni, jak i w letnie upały. Stosowanie rozwiązań od jednego producenta umożliwia również integrację za pomocą łącza bezprzewodowego z innymi urządzeniami jak chociażby hub alarmowy A1.


Chroń swoją posiadłość

Zintegrowane systemy wizyjne gwarantują bezpieczeństwo oraz stałą kontrolę domu. Kamery mogą łączyć się z czujnikami drzwi i okien, zapewniając ochronę posiadłości w wielu miejscach. Nowoczesne rozwiązania posiadają wbudowane gniazda na karty pamięci microSD. Innowacją na rynku systemów wizyjnych są zintegrowane aplikacje, które umożliwiają szybką i łatwą konfigurację dedykowanych urządzeń. Najnowsze produkty identyfikuje się z poziomu aplikacji za pomocą umieszczonego na nich kodu QR. 

Stosowanie kamer zewnętrznych niesie za sobą wiele zalet. Dzisiejsza technologia umożliwia samodzielny montaż, konfigurację i obsługę w bardzo przejrzysty i łatwy sposób. Niewątpliwie tego typu rozwiązania, są doskonałą opcją przeznaczoną do kontroli podopiecznych, którzy bawią się samotnie w ogrodzie, na ulicy czy przed domem. Ponadto wielofunkcyjne systemy wizyjne są gwarancją ochrony posiadłości na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Sprzęty te nie są drogie i zyskują coraz większą popularność ze względu na szerzące się kradzieże i włamania, których konsekwencje mogą być o wiele bardziej kosztowne niż zakup kamery.

Więcej informacji:
https://www.komputronik.pl/product/508682/ezviz-husky-air-720p.html
https://www.ezviz.eu/pl/
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany