3 listopad 2023

Tom Cruise w najbardziej widowiskowym filmie kultowej serii Mission Impossible! Już na 4K UHD™, BLU-RAY™ i DVD

fot. nadesłane
Tom Cruise powraca jako Ethan Hunt w legendarnej serii Mission: Impossible. Genialny agent nie przestaje zadziwiać, na nowo wyznaczając granicę między możliwym, a niemożliwym. Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One już na 4K UHD, Blu-ray™ i DVD oraz w limitowanej edycji kolekcjonerskiej Steelbook 4K UHD.


W najnowszym filmie Ethan Hunt i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję, poszukując nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja - nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.

Na przestrzeni 27 lat i 6 filmów, które do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć, seria Mission: Impossible oraz postać Ethana Hunta stały się najbardziej emblematycznym osiągnięciem w karierze Toma Cruise’a. Wyczyny kaskaderskie, jakich dokonywał samodzielnie, bez wsparcia ekipy zadziwiały nas już niejednokrotnie. W poprzednich filmach zobaczyć mogliśmy go między innymi podczas widowiskowej akcji na ścianie Burdż Chalifa - najwyższego budynku świata, a nawet lecącego na skrzydle Airbusa A400M. Na potrzeby siódmej części Cruise wykonał niesamowity skok Halo (skok ze spadochronem z dużej wysokości i z opóźnionym momentem otwarcia spadochronu). W Dead Reckoning - Part One Ethan Hunt zostaje doświadczany jeszcze mocniej niż kiedykolwiek. Zgodnie z tradycją serii, poprzeczka stale musi być zawieszana wyżej.

Od samego początku twórcy zadawali sobie pytanie o to w jaki sposób sprostać oczekiwaniom, które wywołał ich poprzedni film - Mission: Impossible: Fallout. Ogromny sukces finansowy (niemal 800 milionów dolarów na całym świecie) i najbardziej entuzjastyczne recenzje spośród wszystkich filmów serii, sprawiły że przed twórcami stanęło nie lada wyzwanie. Ale Tom Cruise, reżyser Christopher McQuarrie i reszta ekipy nie byliby sobą gdyby zrezygnowali i nie chcieli pójść jeszcze o krok dalej. W najnowszym filmie Dead Reckoning, Ethan Hunt staje do walki  z mrocznymi siłami o największe stawki, jakie do tej pory mogliśmy oglądać w serii Mission: Impossible, a sam Tom Cruise musi wykonać najbardziej niebezpieczny wyczyn w całej dotychczasowej karierze.

Termin dead reckoning wywodzi się z nawigacji i w wolnym tłumaczeniu oznacza martwy rachunek. Jest to proces obliczania własnej pozycji, zwłaszcza na morzu, nie za pomocą punktów orientacyjnych, obserwacji astronomicznych lub elektronicznej nawigacji, lecz poprzez oszacowanie kierunku i przebytej odległości.

Jest wiele rzeczy, które wyłaniają się z przeszłości Ethana - tłumaczy McQuarrie.
Martwy rachunek oznacza, że wybierasz kurs wyłącznie na podstawie swojej ostatniej znanej pozycji, co staje się metaforą działania nie tylko Ethana, ale także innych bohaterów.

Ostatecznie ten rozdział w historii Ethana Hunta i jego zespołu był nieunikniony - tłumaczy dalej Cruise.
Niezależnie od tego, jak dobre masz intencje, Twoje działania zawsze będą miały konsekwencje. I choć zespół IMF prowadzi życie przypominające widmo, w którym można dowolnie wymazywać przeszłość i tworzyć teraźniejszość na nowo, to jednak pod względem emocjonalnym to, co wydarzyło się w przeszłości i dokąd doprowadziły te wybory, nadal istnieje.


Oto filozoficzne podłoże całej historii, o którym Cruise i McQuarrie długo i intensywnie rozmawiali, opracowując Dead Reckoning - Part One i Dead Reckoning - Part Two, planując pomost pomiędzy pierwszymi filmami, a najnowszym, wybuchowym widowiskiem. Wszystkie te kwestie odbiją się też na relacji Ethana z jego nowym przeciwnikiem - Gabrielem. Pytania postawione w pierwszym filmie poprowadzą nas też dalej w historii, aż do Dead Reckoning - Part Two.

Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One to najnowszy film w słynnej i trwającej już ponad 20 lat serii. Widowisko spotkało się z entuzjastycznym odbiorem zarówno widzów jak i krytyków i jest jednym z najlepiej zarabiających filmów bieżącego roku. Najnowsza odsłona serii w polskich kinach pojawiła się w 14 lipca, a 30 października ukazał się na 4K UHD, Blu-ray™ i DVD, a także limitowanym wydaniu Steelbook 4K UHD™.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH MISSION: IMPOSSIBLE - DEAD RECKONING - PART ONE:

MATERIAŁY DODATKOWE W WYDANIACH 4K UHD™:

Komentarz reżysera;

Abu Zabi, Rzym, Wenecja;

Pociąg;

i więcej!

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY™:

Komentarz reżysera.


Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray™ na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVDGalapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i 4K UHD studiów Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment, Paramount Pictures a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów, Mistrz, Chrzciny oraz kontentu dla platform VOD.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany