kategoria: Kino
20 wrzesień 2023

Uchwała, to silny sygnał poparcia dla ludzi, którzy dbają o szczelność naszej granicy

Uchwała komitetu ds. bezpieczeństwa przyjęta w środę w Krynkach (Podlaskie), to silny, propaństwowy sygnał wsparcia i poparcia dla ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i o szczelność naszej granicy - powiedział PAP sekretarz stanu w KPRM Stanisław Żaryn.
REKLAMA

Żaryn przypomniał, że Komitet Rady Ministrów ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych zebrał się w środę na posiedzeniu wyjazdowym w placówce straży granicznej w Krynkach.

W spotkaniu pod przewodnictwem szefa MON Mariusza Błaszczaka brali udział również minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz komendant główny Straży Granicznej gen. Tomasz Praga oraz dowódcy nadzorujący działania funkcjonariuszy i wojska w terenie.

"To spotkanie jest wyrazem wsparcia dla funkcjonariuszy i żołnierzy, którzy już od dwóch lat na pierwszej linii dbają i chronią naszą granicę w warunkach wcześniej niespotykanych" - ocenił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

"Przecież to, co zaczęło dziać się dwa lata temu, było precedensem dla polskiego państwa" - przypomniał uczestniczący w posiedzeniu Żaryn.

W rozmowie z PAP zaznaczył, że ta operacja hybrydowa trwa do dziś.

"My się do niej przyzwyczailiśmy, ale komitet po to też zebrał się dzisiaj w tym miejscu, żeby przypomnieć o tych ludziach, którzy strzegą naszej granicy" - podkreślił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

"To ludzie, którzy na pierwszej linii zmagają się z różnymi zagrożeniami, zmagają się z presją psychiczną i fizycznymi przejawami agresji ze strony służb białoruskich i rosyjskich oraz wpieranych przez nich imigrantów" - ocenił.

Minister w KPRM dodał, że - co komitet podkreślił w swojej uchwale - "zmagają się oni również z zupełnie absurdalną, niesprawiedliwą krytyką, a czasami nawet hejtem w mediach - często mediach społecznościowych"

"Komitet - co zostało wskazane przez jego przewodniczącego i zapisane w uchwale - jednoznacznie wspiera i solidaryzuje się z funkcjonariuszami i żołnierzami, odpierając wszelkie zarzuty, że ich działania są sprzeczne ze standardami czy prawami człowieka" - stwierdził w rozmowie z PAP sekretarz stanu w kancelarii premiera.

"To silny - propaństwowy sygnał wsparcia i poparcia dla ludzi, którzy dbają o nasze bezpieczeństwo i szczelność naszej granicy" - dodał.

Żaryn zaznaczył, że komitet zebrał się w specyficznym czasie i momencie - kilka dni przed polską premierą filmu Agnieszki Holland "Zielona granica".

"Wiemy, że za chwilę do polskich kin trafi ten obraz, który jest nie tylko elementem presji psychologicznej, informacyjnej na Polskę, ale jest też obrazem pełnym kłamstw i pomówień" - podkreślił pełnomocnik.

"To obraz, który oczernia polskich funkcjonariuszy, zarówno straży granicznej, policji, jak i polskich żołnierzy" - ocenił.

"Wszystko, co widzimy na tym filmie, jest odbiciem pewnej atmosfery, którą od dwóch lat buduje propaganda reżimu białoruskiego i rosyjskiego. Dlatego też jednoznaczne wsparcie komitetu dla polskich funkcjonariuszy i żołnierzy" - wskazał minister w KPRM.

"Dlatego komitet widzi realną potrzebę wsparcia funkcjonariuszy, dzięki którym Polska jest bezpieczna i Polacy są bezpieczni" - podkreślił w rozmowie z PAP Żaryn.

"To jednocześnie forma wyrażenia solidarności z nimi i podziękowania za tę służbę" - zaznaczył pełnomocnik rządu.

Film Holland ma wejść do kin w Polsce 22 września. na początku września otrzymał specjalną nagrodę jury Festiwalu Filmowego w Wenecji.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany