kategoria: Kino
31 sierpień 2023

Wielki powrót kultowego bohatera! SUPER MARIO BROS. FILM już na DVD

fot. nadesłane
Zapierające dech w piersiach widowisko, nakręcone na podstawie gry, która od 35 lat cieszy się uznaniem milionów graczy. Dwaj bracia hydraulicy z Brooklynu nieoczekiwanie trafiają w wir przygód w Grzybowym Królestwie, gdzie znane i lubiane postacie jednoczą się, żeby pokonać żądnego władzy wroga – Browsera. Super Mario Bros. Film już od 24 sierpnia na DVD.


Mario i Luigi to nie tylko bracia i współpracownicy, ale i najlepsi kumple. Mario jest odważny i narwany, za to stale lękliwy Luigi wolałby się nigdzie nie ruszać. Kiedy bracia muszą ratować dzielnicę, w której mieszkają, przypadkowo przenoszą się do różnych światów. Mario trafia do tajemniczego Grzybowego Królestwa, w którym poznaje Księżniczkę Peach. Zawiązuje z nią przymierze, by pomóc jej obronić Królestwo przed złowrogim Bowserem oraz odbić swojego brata. Czy Mario i Luigi zdołają pokonać Bowsera i ocalić Grzybowe Królestwo?

Super Mario Bros. Film to doskonałe połączenie dwóch światów. Dziedzictwo kultowej gry wideo spotyka się tutaj z tradycją filmu animowanego. To też pierwsza w historii wspólna produkcja Nintendo oraz studia Illumination, która przyniosła twórcom po obu stronach dużo emocji. „Możliwość pracy z Shigeru Miyamoto była dla mnie olbrzymim zaszczytem” – przyznaje dyrektor Illumination, Chris Meledandri. Z drugiej strony twórca Super Mario Bros i producent filmu, Miyamoto opowiada: „każdy hollywoodzki producent, z którym do tej pory się spotykałem, zazwyczaj zaczynał tłumaczyć w jaki sposób nasza gra może odnieść sukces jako film. Ale rozmowa z Chrisem była inna. Od razu zauważyliśmy jak bardzo podobnie myślimy o procesie kreatywnym. To dzięki temu ten film został wyprodukowany w sposób zbliżony do tego, w jaki tworzę gry. Dzięki temu potrafiłem się w tym dobrze odnaleźć”.

Tworzenie filmu to nie tylko filozofia pracy, ale też podejmowanie bardzo konkretnych decyzji. Twórcy musieli zdecydować, o tym w jaki sposób chcą opowiedzieć tę historię, jakich bohaterów przedstawić widzom, a także jakim twórcom powierzą ten projekt. Wybór padł na duet reżyserski Aarona Horvatha i Michaela Jelenica, dwóch oddanych fanów gry: „granie w Super Mario Bros było moją ulubioną rozrywką w dzieciństwie” – przyznaje Jelenic. „Włączanie tej gry od razu po powrocie ze szkoły zawsze dostarczało wielu emocji. Kiedy więc otrzymaliśmy szansę pracy nad tym projektem, najważniejszą rzeczą było dla mnie dotarcie do dokładnie tych samych emocji i przełożenie ich na kinowe doświadczenie”. Miyamoto przyznaje – „ich osobowość i miłość do tej serii mnie przekonała. Kiedy pierwszy raz spotkałem się z reżyserami, od razu podjęliśmy decyzję o nawiązaniu tej współpracy”.

Przełożenie języka gry na język filmu nie jest oczywistym zadaniem. Reżyserzy intensywnie odświeżali swoje dziecięce wspomnienia grając w przeróżne gry z serii i dyskutowali ze sobą próbując ustalić najważniejszy temat gry, który mógłby stać się również podłożem dla filmu. W końcu znaleźli odpowiedź: „najważniejszym tematem jest wytrwałość” – tłumaczy Horvath. „Chodzi o to, aby nigdy się nie poddawać. Jedynym sposobem na przegraną w grze Super Mario Bros. jest poddanie się, ale jeśli po prostu grasz dalej, w końcu staniesz się lepszy i ostatecznie pokonasz Bowsera. Właśnie to stało się tematem naszego filmu”.

Dla całego zespołu filmowców głównym celem przy tworzeniu filmu było stworzenie czegoś, co spodoba się wszystkim. „Niezależnie od tego, czy jest to ktoś, kto grał w tę grę wcześniej, czy ktoś, kto nigdy wcześniej nie widział Mario. Niezależnie czy jest to dziecko, czy dorosły” – tłumaczy Miyamoto. Jelenic dodaje: „To film o życiu i rodzinie. Mamy nadzieję, że ludzie będą go oglądać, będą dobrze się bawić i przy okazji zobaczą, że traktujemy te kultowe postacie z szacunkiem, na jaki zasługują”.

Super Mario Bros. Film to jeden z największych kinowych hitów 2023 roku. W Polsce obejrzało go już ponad 1,2 miliona widzów. 24 sierpnia ukaże się na DVD.

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray™ na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVDGalapagos Sp. z o.o. niezależna spółka dystrybucyjna działająca na polskim rynku od 2007 roku, wyłączny dystrybutor filmów DVD, Blu-ray, Blu-ray 3D oraz 4K UHD Blu-ray Warner Bros., HBO i MGM. Jest także wyłącznym dystrybutorem DVD, Blu-ray i 4K UHD studiów Disney, Pixar, Marvel, Lucasfilm, 20th Century Studios, Universal Pictures Home Entertainment, Paramount Pictures a także oferty DVD LEGO®, Hasbro Studios i wielokrotnie nagradzanych filmów niezależnych polskich producentów m.in. Wołyń, Cicha Noc, Najlepszy, Powidoki, 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, Wkręceni, Córka Trenera, Proceder, Dolina Bogów, Mistrz, Chrzciny oraz kontentu dla platform VOD.
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany