4 KOBIECE decyzje, które warto podjąć właśnie DZIŚ

zdjęcie: 4 KOBIECE decyzje, które warto podjąć właśnie DZIŚ / pixabay/2303361
8 marca – bez ogródek można nazywać go najbardziej kobiecym dniem w roku. Na ulicach i lokalnych bazarach pojawiają się niezliczone pęki najrozmaitszych gatunków i kolorów kwiatów. Ich gęsto unosząca się w powietrzu woń przypomina mężczyznom (a czasem nie) o zakupie upominku dla ukochanej, a kobiecie… no właśnie, co z płcią piękną? Czerwona szminka, wysoka szpilka i wdzięczny, raźny krok w myśl ,,Ten dzień jest mój!” – czy to wystarczy, by stać się i poczuć prawdziwą kobietą? Niekoniecznie. Oto 4 kroki, które sprawią, że jakość twojego życia podniesie się i zaczniesz żyć pełniej, świadomiej i piękniej. Nie ma na co czekać!
REKLAMA
Wszystkiego najlepszego DLA MNIE! – pierwszy krok do lepszego życia

Stylowa torba z piñatexu, wakacje na Maderze, zabiegi kosmetyczne – na to zawsze gotowe jesteśmy odłożyć słuszne kwoty. Wciąż jednak niewiele z nas wpada na pomysł, by w widocznym miejscu ustawić sobie świnkę-skarbonkę, a na jej czole przykleić przyciągającą wzrok karteczkę: ,,BADANIA”. Dzień kobiet (twój dzień!) to idealny moment na wdrożenie tego pomysłu w życie. Regularne odkładnie środków na kontrolne badania lekarskie to #healthychoice, który nigdy nie wyjdzie z mody. Bądź świadoma, wybieraj mądrze – badaj się. Na co dzień podejmujesz wiele poważnych decyzji – być może zarządzasz grupą ludzi, własnym biznesem lun domową organizacją spraw ważnych. Czas dopisać się do tej listy. Raporty, deadline, mąż, dzieci – co stanie się z nimi, gdy twoje zdrowie zacznie szwankować?...


Siła jest kobietą – te działania pozwolą ci cieszyć się zdrowiem w pełni

Terminy, oczekiwania, nieprzespane noce, stos papierów i pięć nieodebranych połączeń od szefa (SZEFA). Zaspałaś, dietetyczna tofucznica przywarła do patelni, kiedy przekonywałaś córkę o słuszności wyrwania zęba wiszącego na włosku. Dziesięć wdechów i wydechów polecanych przez coachów życia może tu nie wystarczyć. Przede wszystkim wzmacniaj odporność – to ona jest twoją wewnętrzną siłą. Dość chowania pod biurkiem jedzonego na szybko batona, niedosypiania, niekończącego się poczucia winy i przekonania o wiecznym byciu niewystarczająco dobrą. Weź życie i notatnik w swoje ręce – zdrowe jedzenie, suplementacja, aktywność fizyczna, nawadnianie się i wysypianie to absolutny ,,must have”, jeśli NAPRAWDĘ zależy ci na dobrej jakości życia. Koniec z wymówkami. Czas na działania.


Czy mi jest dobrze? – natychmiast przestań bać się tego pytania

Jeśli należysz do grupy kobiet, które same ze sobą grają nie fair w grę pt. ,,Życie”, już najwyższy czas z tym skończyć. Płeć piękna – czy tego chce, czy nie – może poszczycić się doskonałą intuicją. Tak stworzyła nas Natura, Wszechświat, Bóg (niepotrzebne skreślić). Jeśli czujesz, że tkwisz w toksycznej relacji z szefem, partnerem lub samą sobą(!), podejmij kroki, które pozwolą ci ułożyć swoje życie na nowo. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się terapia u psychologa. Nie jest to żaden powód do wstydu, ba! Więcej! Polacy coraz chętniej i odważniej deklarują regularne korzystanie z usług takich specjalistów. Czasem jednak może okazać się, że sytuację, w której się znajdujesz, dasz radę rozwiązać sama. Brak wyczekiwanej podwyżki? Nie w pełni satysfakcjonujący seks? Nudna fryzura? Rozmawiaj, zmieniaj i baw się – to ty rozdajesz karty w rozgrywce zwanej twoim życiem.


Przybij łapę!

Gdy weźmiesz swoje życie we własne ręce, szybko poczujesz efekty i poprawę jakości codziennych dni. To właśnie ten czas będzie najlepszy, by zrobić kolejny krok do przodu. Zagadnienie poświęcone świadomym zakupom staje się coraz bardziej popularne – chętnie sięgamy po papierowe i materiałowe torby, produkty ekologiczne i napoje w szklanych butelkach. Czas zastanowić się, jakie miejsce w twoim życiu pełnym dobrych wyborów zajmują… zwierzęta. Warto zgłębić temat diety roślinnej i produkcji kosmetyków bez okrucieństwa. Za te działania podziękuje ci nasza planeta, przyszłe pokolenia, a także wszystkie zwierzęta, których los przesądzony jest już wtedy, gdy się rodzą. Żyjąc kompatybilnie z sobą i środowiskiem osiągniesz efekt, z którego będziesz mogła być naprawdę DUMNA.


Nie liczy się tempo twoich działań, lecz przede wszystkim ich skutek. Każdego dnia dostajesz szansę, by żyć pełniej, mądrzej i odważniej. Świat, który nas otacza, który tworzymy MY – ludzie, non stop wpaja fałszywe poczucie bycia i posiadania bez obawy przed stratą. To fikcja. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym sprawniej, krok po kroku, będziesz iść w coraz lepszą stronę. Bez względu na to, w jakim punkcie życia jesteś teraz, pamiętaj – ZAWSZE warto żyć jeszcze lepiej, a Dzień Kobiet zdaje się być doskonałą ku temu okazją.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany