4 KOBIECE decyzje, które warto podjąć właśnie dziś

zdjęcie: 4 KOBIECE decyzje, które warto podjąć właśnie dziś / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Tematem koronawirusa żyje każdy. Portale informacyjne, programy telewizyjne i radiowe – one wszystkie huczą o COVID-19, który spędza sen z powiek. Kwarantanna, izolacja, odłączenie stają się naszą rzeczywistością. Warto jednak zdać sobie sprawę, że im bardziej zmobilizujemy się do rozsądnych działań, tym szybciej będzie nam dane wrócić do codzienności, tak często przez nas dotychczas niedocenianej. Jeśli przestrzegasz ogólnie przyjętych zaleceń i przebywasz w domu, masz doskonałą okazję, by podjąć się kilku naprawdę słusznych działań. Oto 4 kroki, które sprawią, że przejdziesz przez ten trudny okres lepiej, rozsądniej i pełniej. Nie zmarnuj go!
REKLAMA
Pierwszy krok do lepszego życia po kwarantannie

Stylowa torba z piñatexu, wakacje na Maderze, zabiegi kosmetyczne – na to zawsze gotowe byłyśmy odkładać słuszne kwoty. Obecny czas zmusza do refleksji nad własnym zdrowiem i jakością życia. Wyjmij więc z szafy zakurzoną świnkę-skarbonkę, a na jej czole przyklej przyciągającą wzrok karteczkę: ,,BADANIA”. Przed nami czas kryzysu ekonomicznego i być może konieczne będzie rozplanowanie wydatków na nowo.

Uwzględnij w nich swoje zdrowie! Bądź świadoma, wybieraj mądrze – badaj się. To najlepsze, co możesz teraz zrobić. Na co dzień podejmujesz wiele poważnych decyzji. Być może zarządzasz grupą ludzi, własnym biznesem lun domową organizacją spraw ważnych. Czas dopisać się do tej listy. Niech krążący po świecie koronawirus nakłoni cię do  układania swoich priorytetów na nowo. Regularne odkładnie nawet niewielkich środków na kontrolne badania lekarskie to #healthychoice, który zawsze będzie dobrym wyborem.

Siła jest kobietą – te działania pozwolą ci cieszyć się zdrowiem w pełni

Terminy, oczekiwania, nieprzespane noce, stos papierów i pięć nieodebranych połączeń od szefa (SZEFA). Zaspałaś, dietetyczna tofucznica przywarła do patelni, kiedy przekonywałaś córkę o słuszności wyrwania zęba wiszącego na włosku. Tak było dotychczas. Teraz jest koronawirus. Przeciągająca się izolacja społeczna oraz dziesięć wdechów i wydechów polecanych przez coachów życia mogą tu nie wystarczyć. Przede wszystkim wzmacniaj odporność – to ona jest twoją wewnętrzną siłą. Dość chowania w szufladzie jedzonego na szybko batona, niedosypiania, niekończącego się poczucia winy i przekonania o wiecznym byciu niewystarczająco dobrą. Weź życie i notatnik w swoje ręce – zdrowe jedzenie, suplementacja, aktywność fizyczna (nawet ta w domu!), nawadnianie się i wysypianie to absolutny must have, jeśli NAPRAWDĘ zależy ci na dobrej jakości życia. Koniec z wymówkami.Czas na działania.

Czy mi jest dobrze? – natychmiast przestań bać się tego pytania

Jeśli należysz do grupy kobiet, które same ze sobą grają nie fair w grę pt. ,,Życie”, już najwyższy czas z tym skończyć. Płeć piękna – czy tego chce, czy nie – może poszczycić się doskonałą intuicją. Tak stworzyła nas Natura, Wszechświat, Bóg (niepotrzebne skreślić). Jeśli czujesz, że tkwisz w toksycznej relacji z szefem, partnerem lub samą sobą(!), podejmij kroki, które pozwolą ci ułożyć swoje życie na nowo. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się terapia u psychologa.

Nie jest to żaden powód do wstydu, ba! Więcej! Polacy coraz chętniej i odważniej deklarują regularne korzystanie z usług takich specjalistów. Czasem jednak może okazać się, że sytuację, w której się znajdujesz, dasz radę rozwiązać sama.

Brak wyczekiwanej podwyżki? Nie w pełni satysfakcjonujący seks? Nudna fryzura? Rozmawiaj, zmieniaj i baw się – to ty rozdajesz karty w rozgrywce zwanej twoim życiem.

Rośliny na talerz proszę!

Gdy weźmiesz swoje życie we własne ręce, szybko poczujesz efekty i poprawę jakości codziennych dni. To właśnie ten czas będzie najlepszy, by zrobić kolejny krok do przodu. Czas zastanowić się, jakie miejsce w twoim życiu pełnym dobrych wyborów zajmują… zwierzęta. Warto zgłębić temat diety roślinnej i produkcji kosmetyków bez okrucieństwa, tym bardziej, że badania dowodzą, iż dieta wege jest ważnym elementem walki z… COVID-19. Tak mówią oficjalne doniesienia! Spożywanie żywności pozbawionej hormonów i antybiotyków sprawi, że w razie potrzeby zażycia leku, będzie on działał skuteczniej. Za te działania podziękuje ci także nasza planeta, przyszłe pokolenia oraz wszystkie zwierzęta, których los przesądzony jest już wtedy, gdy się rodzą. Żyjąc kompatybilnie z sobą i środowiskiem osiągniesz efekt, z którego będziesz mogła być naprawdę DUMNA.

Nie liczy się tempo twoich działań, lecz przede wszystkim ich skutek. Każdego dnia dostajesz szansę, by żyć pełniej, mądrzej i odważniej. Świat, który nas otacza, który tworzymy MY – ludzie, non stop wpaja fałszywe poczucie bycia i posiadania bez obawy przed stratą. To fikcja. Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę, tym sprawniej, krok po kroku, będziesz iść w coraz lepszą stronę. Bez względu na to, w jakim punkcie życia jesteś teraz, pamiętaj – ZAWSZE warto żyć jeszcze lepiej, a obecny czas zdaje się być doskonałą ku temu okazją.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany