kategoria: Kobieta
17 październik 2023

Jesienna pielęgnacja włosów

zdjęcie: Jesienna pielęgnacja włosów / pexels/1159334
pexels/1159334
Jesienią jest się mniej skłonnym do wychodzenia poza cztery ściany domowego zacisza. Wtedy głównym zajęciem nie tylko jest czytanie książek, ale również porządkowanie szaf, garderób i oczywiście poświęcanie czasu na pielęgnację włosów!
REKLAMA

Jak zneutralizować negatywny wpływ jesieni na kondycję włosów w kilku krokach?

  1. Podcinając włosy, zrobisz im wielką przysługę. Niepodcinane włosy mogą dać efekt wolniejszego porostu, a dokładniej, jeśli nie podcinasz bardzo zniszczonych końcówek, one się wykruszą. Włosy rosną, ale kruszące końcówki maskują przyrost. co więcej, zniszczenia idą do góry (łuski, z których zbudowany jest włos, dosłownie się „obierają”). Zdrowe i gęste końcówki sprawiają, że włosy nabierają objętości i wyglądają na bardziej zadbane. Jeśli nie chcesz iść do fryzjera, zetnij włosy sama. Będziesz mogła zapanować nad długością, podetniesz tyle, ile chcesz.
  2. Podczas jesieni zauważamy zwiększone wypadanie włosów, co w większości przypadków jest zjawiskiem naturalnym. Jednak jeśli ten problem utrzymuje się przez dłuższy okres, konieczna jest wizyta u lekarza. Przed omówieniem wcierkowych preparatów, warto przypomnieć o znaczeniu diety. Latem korzystamy z obfitości świeżych warzyw i owoców, a jesienią i zimą nasza dieta może być mniej różnorodna, z większym udziałem tłustych dań i pustych kalorii. Dlatego ważne jest, aby dbać o zdrową dietę, wykorzystując dostępne jesienią dobrodziejstwa natury, takie jak papryka, dynia, kiszonki zimą, bogate oleje, orzechy, wzmacniające przyprawy i cytrusy.
    Dodatkowo, można skorzystać z wcierek, które nie tylko pomogą kontrolować wypadanie włosów, ale także stymulować porost nowych. Wcierki nakłada się poprzez masaż skóry głowy palcami. Sam masaż już sam w sobie poprawia krążenie krwi i pobudza cebulki włosowe, a składniki zawarte w wcierkach zazwyczaj posiadają te same właściwości.
  3. Innym dobrym sposobem pielęgnacji są olejki zawierające silikony. Osoby dbające o zdrowie swoich włosów często sięgają po produkty z silikonami, ponieważ doskonale rozumieją, że ochrona włosów jest niezbędna, zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy włosy potrzebują dodatkowego wsparcia.
  4. Jesień to okres, w którym zazwyczaj nasze włosy mają tendencję do mniejszego przetłuszczania się. Zmniejsza się ilość potu w porównaniu do lata, a także unikamy podrażniania skóry głowy przez noszenie czapek, co często prowadzi do nadmiernej produkcji sebum. Dlatego możemy sobie pozwolić na rzadsze mycie włosów, używając delikatnych szamponów lub odżywek. Niemniej, nie powinniśmy zapominać o regularnym użyciu produktów oczyszczających. Raz na jakiś czas, co tydzień lub dwa, warto dokładnie umyć włosy mocniejszym szamponem, nawet jeśli na co dzień używamy produktów bez silikonów. Inne składniki również mogą gromadzić się na powierzchni włosów. Dzięki temu zabiegowi fryzura zawsze będzie wyglądać świetnie!
    Wiele kobiet obawia się suszenia włosów, obawiając się, że może to zaszkodzić ich kondycji. Warto jednak pamiętać, że jesienią, gdy jeszcze nie jest bardzo zimno, a powietrze nie jest zbyt suche, suszarka do włosów może być przydatna. Nie ma powodu do obaw, jeśli używasz funkcji chłodnego nawiewu, ponieważ nie będzie to szkodzić włosom.
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany