Jeśli nie masz prezentu dla ukochanej mamy, pomyśl o tym

zdjęcie: Jeśli nie masz prezentu dla ukochanej mamy, pomyśl o tym / pixabay/3388622
Tegoroczny Dzień Matki – w wydaniu 2020 – jest niepowtarzalny i w sposób szczególny niebywały. Przebyta przez nas narodowa kwarantanna sprawiła, że wielu z nas od dawna nie widziało bliskich, w tym także rodziców. 26 maja jest znakomitym dniem, by pokazać mamie, jak wiele miejsca zajmuje w naszym sercu, a jednocześnie położyć kres narastającej tęsknocie. Być może powrót do rzeczywistości trochę cię przerasta – mylą ci się jeszcze godziny pracy w standardowym, przedkwarantannowym grafiku oraz zapominasz odebrać dziecko z przedszkola o właściwej porze. Ciężko znaleźć chwilę na obmyślenie prezentu doskonałego, który zachwyci mamę? Bez obaw! Ten wyjątkowy dzień uda się w stu procentach, jeśli skorzystasz z poniższych wskazówek.
REKLAMA
Miłość dla mamy, wsparcie dla gospodarki

Kwiaty – klasyka, prezent, który nie może się nie udać. W tym roku, decydując się na ich zakup, pomyśl o wsparciu polskich przedsiębiorców! Być może łatwiej o zakup bukietu podczas robienia zakupów spożywczych w wielkim supermarkecie, ale czy rzeczywiście warto?... Sklepowe giganty przetrwają bez względu na to, czy kupisz u nich wiązankę czy nie. Sytuacja kryzysowa, która zawitała do kraju i coraz swobodniej się w nim czuje, będzie narastać, jeśli nie weźmiemy spraw w swoje ręce. Porzuć więc bierne obserwowanie tonących statków tysięcy przedsiębiorców i wybierz się po kwiaty na lokalny bazar lub do wolnostojącego stoiska ze świeżo ściętymi okazami. Bez względu na to, czy kupisz wielki pęk czerwonych róż, czy mały bukiecik margaretek, dołożysz swoją cegiełkę do szczytnego celu. Co więcej, taki bukiet pachnie i wygląda po stokroć lepiej od masówki zapakowanej w plastik, która czeka na ciebie w hipermarkecie.

Nie mieć, lecz być

Mimo, że na siedzenie w domu nie ma ochoty już chyba nikt, przyjazd do mamy ucieszy dzisiaj nie tylko ją, lecz także ciebie. Życie w dobie COVID-19 sprawia, że coraz więcej z nas docenia proste zdarzenia. Zerknij do swojej listy to do i sprawdź, o której godzinie dasz radę odwiedzić mamę. Bądź tylko dla niej, bez poczucia presji czasu i kłębiących się z tyłu głowy myśli o raporcie, który musisz wysłać przed północą. Przewartościuj swoje zajęcia – dzisiaj to twoja mama jest numerem jeden. Pomyśl o zaskoczeniu jej niezapowiedzianymi odwiedzinami. Gdy wpadniecie sobie w ramiona po długim okresie rozłąki, nieprędko się z nich uwolnicie. Zaparz owocową, pachnącą wiosną herbatę i zaproś mamę do wspólnych pogaduch twarzą w twarz. Zadbaj o to, by wyłączyć i wyciszyć wszelkie rozpraszające urządzenia – telewizor karmiący ogromem zatrważająco złych wiadomości, telefon, radio. Bycie dla siebie tu i teraz jest wyjątkowo drogocenne. To najlepszy prezent spośród wszystkich, które możesz dziś od siebie dać.

Zwykły spacer na legalu i pysznie smakująca rozpusta

Jeśli przebywanie w pomieszczeniach po tygodniach siedzenia w domu przyprawia cię o dreszcze, wyciągnij mamę na długi spacer – zero samochodu, zero komunikacji miejskiej. Niespieszny krok we wciąż gnającym bez opamiętania życiu sprawdzi się idealne. Doborowe towarzystwo, wiosenne popołudnie i drzewa szumiące o nadziei na lepsze jutro wprawią was we wspaniały nastrój. A skoro już mowa o drzewach, pomyśl o spacerze do lasu, w którym nie obowiązuje nakaz noszenia maseczek – ten drobiazg z pewnością poprawi wasze samopoczucie. Po drodze warto też zajrzeć do ulubionej kawiarenki. Zamówcie najlepiej prezentujące się ciastka i koniecznie zjedzcie je na miejscu (trzeba korzystać z przywileju normalności, który do niedawna nie był oczywisty). Tysiąc pustych kalorii i dwa metry odległości między stolikami są dziś bez znaczenia. Prawdziwie ważna jest twoja mama oraz czas, który poświęcisz wyłącznie jej.

Zaraz… czy ja przypadkiem też nie jestem matką?!

Jeśli jesteś mamą maluchów, które jeszcze nie w pełni rozumieją ideę Dnia Matki i całej świątecznej otoczki wokół tego wydarzenia, świętuj swój dzień we własnym zakresie. Zastanów się, co sprawi ci prawdziwą przyjemność. Zadzwoń do męża i poinformuj go, że dzisiaj to on przejmuje stery na pokładzie ,,Szaleństwo moich dzieci” lub poproś o pomoc dziadków, a następnie zajmij się spełnianiem własnych życzeń. Drinkowanie z najlepszą przyjaciółką, kąpiel z pianą w świetle świec, cheat meal pod postacią pizzy z podwójnym serem – z pewnością (i łatwością) znajdziesz to, co uraduje cię najbardziej. Pamiętaj, że nieodłącznym elementem czerpania garściami z tego, co najlepsze – w tym przypadku z własnego Dnia Matki – jest brak wyrzutów sumienia. Jeden dzień rządów twojego męża z mrożonymi hot dogami w roli głównej nie spowoduje końca świata. 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-10-07 20:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany