28 styczeń 2024

Drogi krajowe przejezdne, pracują 52 pojazdy zimowego utrzymania

zdjęcie: Drogi krajowe przejezdne, pracują 52 pojazdy zimowego utrzymania / pixabay/2748040
W niedzielę wieczorem wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg pracują 52 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania - wynika z komunikatu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.
REKLAMA

GDDKiA poinformowała w komunikacie o stanie dróg i sytuacji pogodowej, że w niedzielę o godz. 22 wszystkie drogi krajowe były przejezdne, a na całej sieci dróg pracowały 52 jednostki sprzętu do zimowego utrzymania.

Jak podała dyrekcja, w poszczególnych regionach kraju zimowe warunki pogodowe wpływają na przejezdność dróg.

Lokalna śliskość występuje na części dróg województwa podkarpackiego.

Mżawka lub przelotne opady deszczu występują na terenie województw: podlaskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego.

Opady śniegu mogą utrudniać jazdę na terenie województwa małopolskiego.

Mgła występuje na terenie województw: podlaskiego, śląskiego, małopolskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie i południowym wschodzie miejscami duże i tam gdzieniegdzie słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub mżawki, a w Bieszczadach śniegu. Lokalnie możliwe mgły, także marznące, ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -3 st. C na południu, około -1 w centrum, do 2 st. C nad samym morzem; w rejonach podgórskich Karpat od -7 do -4 st. C, lokalnie w obniżeniach terenu około -9 st. C. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, z kierunków południowych.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany