31 styczeń 2024

Drogi krajowe przejezdne, pracuje 35 pojazdów zimowego utrzymania

zdjęcie: Drogi krajowe przejezdne, pracuje 35 pojazdów zimowego utrzymania / pixabay/1867667
W środę wieczorem wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg pracuje 35 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania - wynika z komunikatu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrekcja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.
REKLAMA

GDDKiA poinformowała w komunikacie o stanie dróg i sytuacji pogodowej, że w środę o godz. 22 wszystkie drogi krajowe były przejezdne, a na całej sieci dróg pracowało 35 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Jak podała dyrekcja, w poszczególnych regionach kraju zimowe warunki pogodowe wpływają na przejezdność dróg.

Mżawka lub przelotne opady deszczu występują na terenie województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Mgła występuje na terenie województwa małopolskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w centrum kraju miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, stopniowo zanikające; na północnym i południowym wschodzie opady deszczu ze śniegiem; na Suwalszczyźnie lokalnie możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. W drugiej połowie nocy na zachodzie opady deszczu. Temperatura minimalna od -2 st. na Suwalszczyźnie do 1 st. C w centrum i 3 stopni na północnym zachodzie i Wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie spadki temperatury do -5. Wiatr przeważnie umiarkowany, w porywach do około 60 km/h, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, nad morzem dość silny i silny do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Karpat wiatr w porywach do 65 km/h, w Sudetach do 90 km/h.(PAP)

Autor: Luiza Łuniewska

lui/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany