7 grudzień 2023

Drogi krajowe przejezdne, pracuje na nich 639 pojazdów zimowego utrzymania

zdjęcie: Drogi krajowe przejezdne, pracuje na nich 639 pojazdów zimowego utrzymania / pixabay/3148803
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 639 pojazdów zimowego utrzymania – poinformował PAP w czwartek wieczorem Kryspin Wiktorowski z punktu informacji drogowej centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w tych rejonach kraju, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.

Jazdę utrudniają błoto pośniegowe, opady śniegu bądź śniegu z deszczem, mgła i mżawka.

Błoto pośniegowe występuje w woj. warmińsko–mazurskim we wschodniej i środkowej części województwa, w woj. małopolskim na dk 7 między Rabką Zdrój a granicą państwa, dk 47 i dk 49 od Nowego Targu do granicy państwa, drogach dk 49, 87, 75 z Nowego Sącza do granicy państwa i dk 28 z tego miasta do granicy województwa podkarpackiego oraz na dk 79 między Krakowem, a Trzebinią a także w woj. podkarpackim - na dk 28 między Krosnem a Przemyślem, dk 84 od Miejsca Piastowego do granicy państwa, dk 77 między Jarosławiem a granicą woj. świętokrzyskiego i dk 94 między Rzeszowem a Ropczycami.

Opady śniegu lub śniegu z deszczem występują w siedmiu województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim i podkarpackim.

Mgła występuje na terenie sześciu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego, a mżawka tylko na terenie woj. dolnośląskiego.

GDDKiA przypomniała, że zgodnie z prognozami meteorologicznymi w nocy zachmurzenie ma być przeważnie duże, rozpogodzenia możliwe w górach i rejonach podgórskich.

Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie i południowym zachodzie początkowo możliwe opady marznącej mżawki powodującej gołoledź. Lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m, na zachodzie do 100 m.

Temperatura minimalna od minus 12 stopni Celsjusza w rejonach podgórskich Karpat i minus 11 st. na północnym wschodzie, około minus pięciu w centrum, do minus jednego st. na zachodzie i nad morzem.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni - przypomniał o prognozowanych na piątek warunkach pogodowych dyżurny centrali GDDKiA.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ drag/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany