9 grudzień 2023

Drogi krajowe przejezdne, pracuje na nich 459 pojazdów zimowego utrzymania

zdjęcie: Drogi krajowe przejezdne, pracuje na nich 459 pojazdów zimowego utrzymania / pixabay/2605709
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 459 pojazdów zimowego utrzymania – poinformowała w sobotę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w tych rejonach kraju, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.

Z informacji GDDKiA wynika, że lokalna śliskość występuje na terenie województwa opolskiego na drodze krajowej nr 39 odc. Brzeg – Namysłów, drodze krajowej nr 42 odc. Namysłów – Wołczyn i drodze krajowej nr 94 na odcinku Opole – Brzeg.

Z kolei mgła występuje na terenie województw: pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i lubuskiego.

Opady śniegu występują na terenie województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego, a opady mżawki występują na terenie województw: lubelskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

GDDKiA podała, że zgodnie z prognozami meteorologicznymi dzień ma być zachmurzenie całkowite i duże z opadami śniegu, na zachodzie i w centrum przechodzącymi w deszcz ze śniegiem oraz miejscami w marznący deszcz lub mżawkę powodujących gołoledź.

Na zachodnim wybrzeżu spodziewane są opady deszczu. Na krańcach południowo-wschodnich zachmurzenie umiarkowane, a wysoko w Karpatach małe. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od minus 4 st. do 0 st., na pozostałym obszarze od 0 st. do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h, w Karpatach do 70 km/h.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ itm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce