24 styczeń 2024

GDDKiA ostrzega przed śliskimi drogami, mżawką i opadami śniegu

zdjęcie: GDDKiA ostrzega przed śliskimi drogami, mżawką i opadami śniegu / pixabay/7681645
GDDKiA ostrzega w środę kierowców przed śliskimi drogami, mżawką i opadami śniegu. Informuje też, że na sieci dróg pracuje 281 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.
REKLAMA

Jak przekazała GDDKiA, wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Natomiast trasy mogą być śliskie w południowej części województwa podlaskiego, w woj. warmińsko-mazurskim - dk 16 na odc. Mrągowo – Orzysz, dk 63 na odc. Orzysz – Granica państwa, dk 59 na odc. Mrągowo - Giżycko, dk 58 na odc. Jedwabno – Babięta, dk 53 na odc. Rozogi – Olsztyn, dk 57 na odc. Biskupiec – gr. woj. mazowieckiego, w woj. podkarpackim - dk 28 na odc. Sanok – Przemyśl i mazowieckim - dk 63, dk 19 oraz dk 2 w rejonie Siedlec i dk 62 na odc. Siemiatycze – Drohiczyn.

Mżawka bądź przelotne opady deszczu występują na terenie całego kraju z wyłączeniem województwa świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

Z kolei opady śniegu z deszczem występuje na terenie województwa dolnośląskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Informuje też, że w dzień zachmurzenie będzie duże. Miejscami mogą wystąpić opady deszczu, na północnym wschodzie i wschodzie oraz lokalnie na południu miejscami deszcz ze śniegiem lub mokry śnieg. Prognozowane wysokości opadu miejscami wyniosą od 10 mm do 15 mm. W górach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o od 5 do 10 cm. Na południu Polski opady przejściowo mogą marznąć powodując gołoledź.

Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C w rejonach podgórskich Karpat i na Suwalszczyźnie, około 8 st. C na wschodzie i częściowo w centrum do 12 st. C na zachodzie, nieco chłodniej będzie tylko na Podkarpaciu, około 1 st. C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, na wschodzie w porywach do 70 km/h, w centrum do 80 km/h, a na zachodzie do 90 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Na zachodzie lokalnie możliwe są burze z porywami do 100 km/h. Nad morzem wiatr okresami dość silny i silny, od 45 km/h do 55 km/h, w porywach do 110 km/h, wysoko w Karpatach porywy wiatru do 115 km/h, w Sudetach do 160 km/h. W górach wiatr może powodować zamiecie i zawieje śnieżne.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany