Lubelskie/ Wydłużyła się kolejka ciężarówek oczekujących na wyjazd z Polski na Białoruś w Koroszczynie

Wydłużyła się kolejka samochodów ciężarowych oczekujących na wyjazd z Polski na Białoruś przez przejście graniczne w Koroszczynie (Lubelskie), które od południa jest jedynym działającym towarowym przejściem z Białorusią - podała w piątek Izba Administracji Skarbowej w Lublinie.
REKLAMA

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że w piątek w południe zawieszono do odwołania ruch na polsko-białoruskim drogowym przejściu granicznym w Bobrownikach (Podlaskie). To efekt ogłoszonej w czwartek decyzji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, która została podjęta - jak informował Kamiński - "z uwagi na ważny interes bezpieczeństwa państwa".

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś poinformował, że od południa jedynym działającym przejściem z Białorusią dla ruchu towarowego będzie przejście Kukuryki-Kozłowicze, a dla ruchu osobowego - przejście Terespol-Brześć. Odprawy tirów odbywają się na terminalu w Koroszczynie.

"Spodziewamy się zwiększonego ruchu w związku z zawieszeniem odpraw w Bobrownikach. Jesteśmy przygotowani, jeśli zajdzie taka potrzeba, do zwiększenia obsady kadrowej w Oddziale Celnym w Koroszczynie" - powiedział rzecznik lubelskiej IAS.

Deruś podał, że w piątkowe południe w kolejce do wyjazdu z Polski na Białoruś przez przejście graniczne w Koroszczynie stało ok. 200 samochodów ciężarowych, a czas oczekiwania wynosił ok. 6 godzin.

Przypomniał, że w piątek rano w kolejce stało 60 pojazdów, a czas oczekiwania wynosił 2 godziny.

Natomiast na wjeździe do Polski z Białorusi - dodał rzecznik lubelskiej IAS – odprawy odbywały się na bieżąco.

Od 9 listopadzie 2021 – z powodu kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej – zawieszono odprawy na sąsiednim przejściu granicznym w Kuźnicy. SG informowała wówczas, że strona polska została zmuszana do takich działań, w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów właśnie w rejonie drogowego przejścia w Kuźnicy. (PAP)

autor: Piotr Nowak

pin/ akub/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany