28 styczeń 2024

Na czas remontu wiaduktu na DTŚ zmiany organizacji ruchu

zdjęcie: Na czas remontu wiaduktu na DTŚ zmiany organizacji ruchu / pixabay/4652710
Na czas kolejnego etapu remontu na ul. Jana Pawła II nad DTŚ w Katowicach od wtorku wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Jadący po DTŚ w obu kierunkach będą mieli mniejszą liczbę pasów.
REKLAMA

Prace remontowe rozpoczną się we wtorek o godzinie 9.00. Ich zakończenie planowane jest na 30 czerwca.

"Tymczasowa organizacja ruchu obejmie ul. Nikodema i Józefa Reńców (DTŚ) i będzie realizowana w obu kierunkach. Ten etap skupia się na pracach od spodu konstrukcji wiaduktu. W związku z tym wygrodzone będą wewnętrzne pasy DTŚ wraz z zielonym pasem rozdziału. Ruch będzie odbywał się skrajnymi pasami" – poinformował Urząd Miasta Katowice.

Remont trasy rozpoczął się w maju 2023 r. Polega on na naprawie elementów betonowych obiektu zaprawami PCC wraz z wykonaniem powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery.

"Mieszkańcy oraz uczestnicy ruchu drogowego są proszeni o śledzenie informacji przekazywanych przez odpowiednie służby i dostosowywanie się do nowych warunków ruchu" – zaapelował urząd. (PAP)

Autorka: Julia Szymańska

jms/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany