22 sierpień 2022

Od poniedziałku zmiany w kursowaniu pociągów w związku z remontem Dworca Zachodniego

zdjęcie: Od poniedziałku zmiany w kursowaniu pociągów w związku z remontem Dworca Zachodniego / fot. PAP
fot. PAP
Od poniedziałku, 22 sierpnia do soboty, 3 września w związku z pracami remontowymi na Dworcu Zachodnim, część pociągów pojedzie zmienioną trasą przez stację Warszawa Gdańska a część połączeń będzie skróconych lub odwołanych - poinformowały Polskie Koleje Państwowe.
REKLAMA

Z poważnymi utrudnieniami muszą się liczyć pasażerowie podróżujący koleją. W związku z zaplanowanymi robotami związanymi są z podłączaniem nowych urządzeń do systemu sterowania ruchem kolejowym ograniczony zostanie ruch pociągów na Dworcu Zachodnim.

Część pociągów pojedzie zmienioną trasą przez stację Warszawa Gdańska. Część połączeń będzie skróconych lub odwołanych.

"W terminie od 22 sierpnia do 3 września liczba kursujących pociągów na obu liniach zostanie zmniejszona, a czas ich przejazdu ulegnie wydłużeniu" - poinformowały Koleje Mazowieckie.

Na linii R1 część pociągów Kolei Mazowieckich kursujących do/z Grodziska Mazowieckiego i Żyrardowa zostanie odwołana albo będzie kursowała do/z stacji Warszawa Gdańska. Ponadto na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków uruchomiona zostanie Zastępcza Komunikacja Autobusowa (ZKA).

Na linii R3 nie będą kursowały pociągi do/z Błonia, a liczba pociągów w relacji do/z Sochaczewa zostanie zmniejszona. Ponadto część z nich będzie dojeżdżać na dworzec Warszawa Gdańska.

"Zakres utrudnień powoduje, że w godzinach szczytu pociągi SKM linii S1 do i z Pruszkowa w większości nie będą kursowały (trasa zostanie skrócona do odcinka Otwock – Warszawa Wschodnia)" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

W związku z tymi utrudnieniami zostanie wprowadzone dodatkowe wzajemne honorowanie biletów KM i ZTM. Wszystkie rodzaje biletów KM honorowane będą w środkach transportu miejskiego na odcinkach niżej wymienionych linii: 517, 716, 717, 817 – na całej trasie, 127 – PKP Włochy – Centrum, 713 – od przystanku Sanktuarium do Cmentarz Wolski, 194 – na całej trasie, tramwaje na ciągu Cmentarz Wolski – Wolska – Okopowa – Towarowa Aleje Jerozolimskie – Centrum, metra M1 na odcinku Dworzec Gdański – Metro Centrum.

Jednocześnie wszystkie bilety ZTM ważne w pociągach SKM, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków, honorowane będą na całej trasie obsługiwanej przez autobusy Zastępczej Komunikacji Autobusowej (ZKA) uruchamianej przez KM.

Pasażerowie z biletami "kartonikowymi" ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 23.08. godz. 06.55, a posiadacze biletów zakodowanych na karcie miejskiej muszą je uprzednio aktywować.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce