22 czerwiec 2024

Ruszyły letnie połączenia nad Bałtyk Kolei Dolnośląskich

zdjęcie: Ruszyły letnie połączenia nad Bałtyk Kolei Dolnośląskich / pixabay/4635675
Ruszyły letnie połączenia nad Bałtyk Kolei Dolnośląskich. To najszybsze połączenie z Dolnego Śląska do Świnoujścia - nad morze pasażerowie dojadą w 5 godz. i 13 minut. To ponad godzinę szybciej, niż bezpośrednimi połączeniami Intercity - podał przewoźnik.
REKLAMA

Koleje Dolnośląskie poinformowały w komunikacie, że w sobotę rozpoczęły letnią, weekendową komunikację z Wrocławia do Świnoujścia.

„Pociągi KD Premium Nadmorski ruszają w każdą wakacyjną sobotę z Wrocławia Głównego o godz. 6:44, a ze Świnoujścia w każdą niedzielę o godz. 14:48. Dodatkowo 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego pociągi KD pojadą w obu kierunkach. Ostatnie połączenie ze Świnoujścia do Wrocławia wyruszy 1 września” - czytamy w komunikacie.

Jak podano, to najszybsze połączenie z Dolnego Śląska do Świnoujścia, bo nad morze pasażerowie dojadą w 5 godz. i 13 minut - ponad godzinę szybciej, niż bezpośrednimi połączeniami Intercity. Powrót zajmie siedem minut dłużej. Poza Świnoujściem pociąg zatrzyma się w woj. zachodniopomorskim także na stacjach Szczecin Dąbie i Międzyzdroje.

Pomiędzy Dolnym Śląskiem a Pomorzem Zachodnim będą kursować pięcioczłonowe pociągi Impuls, w pojedynczym lub podwójnym zestawieniu, w zależności od liczby sprzedanych biletów.

„Ogromne zainteresowanie dzisiejszym, pierwszym tego lata pociągiem nad Bałtyk spowodowało, że w przyszłym tygodniu uruchamiamy podwójny skład” - powiedział cytowany w komunikacie prezes Kolei Dolnośląskich Damian Stawikowski.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ mow/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany