4 grudzień 2023

Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę; wszystkie drogi krajowe są przejezdne

zdjęcie: Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę; wszystkie drogi krajowe są przejezdne / pixabay/3148803
Śnieg, błoto pośniegowe i mgły utrudniają jazdę w całym kraju, jednak wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 280 pługów i piaskarek – poinformowała w poniedziałek wieczorem GDDKiA.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg pracuje 280 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Błoto pośniegowe i lokalna śliskość mogą utrudniać jazdę na terenie województwa: lubuskiego i dolnośląskiego na: DK 12 – Żagań - Leszno. Natomiast opady śniegu występują w całym kraju z wyjątkiem województwa: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Mgła ogranicza widzialność na drogach woj. kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

GDDKiA poinformowała, że w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Podlasiu i Mazurach miejscami przelotne opady śniegu, a po północy słabe opady śniegu możliwe w górach. Gdzieniegdzie na wschodzie kraju utworzą się marznące mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura minimalna od -16 st. C w rejonach podgórskich Karpat i -12 st. C na południu oraz wschodzie kraju, -8 st. C, -7 st. C w centrum, do -6 st. C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich lokalnie dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków południowych. W Sudetach wiatr w porywach do 55 km/h, w Karpatach do 85 km/h, powodujący zamiecie śnieżne. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ zm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany