7 grudzień 2023

Śnieg i deszcz utrudniają jazdę niemal w całym kraju; na drogach ponad tysiąc piaskarek

zdjęcie: Śnieg i deszcz utrudniają jazdę niemal w całym kraju; na drogach ponad tysiąc piaskarek / pixabay/5979003
Śnieg i deszcz utrudniają jazdę niemal w całej Polsce. Jednak wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich ponad 1 tys. pługów śnieżnych, piaskarko-solarek – poinformowała w czwartek GDDKiA.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniła, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a na ich sieci pracuje 1066 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Opady śniegu i śniegu z deszczem utrudniają jazdę w woj.: podlaskim, świętokrzyskim, lubelskim, śląskim, małopolskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim i mazowieckim. Natomiast błoto pośniegowe występuje na drogach Małopolski z wyłączeniem północno-wschodniej części.

Mgła ogranicza widzialność w Lubelskim, Śląskim, Świętokrzyskim, Małopolskim, Dolnośląskim i Lubuskim. Mżawka występuje na terenie województwa: podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

GDDKiA poinformowała, że w dzień zachmurzenie na ogół duże. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, lokalnie także marznącego deszczu powodującego gołoledź. Rano gdzieniegdzie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura maksymalna od -3 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat do 1 st. C na zachodzie, południu i w centrum kraju. Wiatr na zachodzie i południu słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany południowo-wschodni i wschodni.(PAP)

Autor: Wojciech Kamiński

wnk/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany