27 czerwiec 2022

W poniedziałek zawieszenie ruchu osobowego na polsko-ukraińskim przejściu w Dorohusku

fot. PAP
Ruch osobowy na polsko-ukraińskim drogowym przejściu granicznym Dorohusk - Jagodzin od poniedziałku jest zawieszony- poinformował Wojciech Kopeć z sekcji prasowej komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.
REKLAMA

„Odprawa graniczna prowadzona będzie wyłącznie wobec pojazdów ciężarowych oraz czasowo regularnych połączeń autobusowych” - przekazał Kopeć.

Nadbużański Oddział SG zwrócił się do osób przekraczających granicę pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 7,5 tony z prośbą o kierowanie się na inne przejścia graniczne w Zosinie, Hrubieszowie i Dołhobyczowie.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie wskazała w komunikacie, że rozwiązanie ma przyczynić się do zwiększenia przepustowości przejścia w Dorohusku oraz poprawić płynności ruchu towarowego w związku ze znacznym wzrostem odpraw w imporcie produktów rolno-spożywczych.

Polsko-ukraińska granica na Lubelszczyźnie ma 296 km. W regionie są cztery przejścia graniczne z Ukrainą: w Dorohusku, Hrebennem, Dołhobyczowie i Zosinie. Pojazdy ciężarowe odprawiane są na dwóch: w Hrebennem i w Dorohusku. Do tego działają jeszcze dwa przejścia kolejowe – Dorohusk i Hrubieszów.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2022-09-20 19:00
miejsce
Bistro Plus, Ząbki, ul. Powstańców 27
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-29 09:30
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany