14 listopad 2023

W środę strajk maszynistów WKD; strony niedoszły do porozumienia

zdjęcie: W środę strajk maszynistów WKD; strony niedoszły do porozumienia / pixabay/4944338
Niestety strony niedoszły do porozumienia, w środę odbędzie się strajk - przekazał rzecznik Warszawskiej Kolej Dojazdowej Krzysztof Kulesza. Oznacza to, że w godzinach 6-8 nie będą kursowały pociągi WKD. Na ten czas wprowadzono honorowanie biletów WKD w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/ Główna/ Centralna.
REKLAMA

W środę pasażerów korzystających z oferty Warszawskiej Kolei Dojazdowej czeka niemiła niespodzianka. Od godz. 6 do 8 rano w związku ze strajkiem maszynistów, ruch pociągów zostanie całkowicie wstrzymany.

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że w wyniku we wtorek przeprowadzonych mediacji pomiędzy zarządem spółki WKD a przedstawicielami Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce oraz NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze, na propozycje przedstawione przez przewoźnika, wśród których znalazła się m.in. podwyżka wynagrodzenia zasadniczego w wysokości 500 zł od dnia 1 kwietnia 2024 roku przystała NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze, odstępując od sporu i akcji strajkowej.

Natomiast Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych w Polsce nie przystał na propozycje przedłożone przez spółkę WKD, podtrzymał swoje żądania wprowadzenia drugiej podwyżki w bieżącym, 2023 roku i tym samym podtrzymał decyzję o przeprowadzeniu w środę 2-godzinnego strajku ostrzegawczego w godzinach 6-8.

W tych godzinach wszystkie pociągi WKD zatrzymają się na najbliższych stacjach.

Warszawska Kolej Dojazdowa zwróciła się z prośbą do wszystkich pasażerów o skorzystania z pociągów uruchamianych przez spółkę Koleje Mazowieckie na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście/ Główna/ Centralna.

W godz. 5.30-9 wszystkie bilety WKD – jednorazowe i okresowe honorowane będą w pociągach KM. W przypadku podróży pociągiem KM na podstawie biletu jednorazowego należy wejść do pociągu KM pierwszymi drzwiami (licząc od czoła pociągu) i zgłosić się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania biletu.

Przewoźnik przekazał, że wszelkie informacje będą publikowane na stronie internetowej www.wkd.com.pl. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany