21 listopad 2023

Wszystkie drogi krajowe przejezdne; pracuje 374 pojazdów zimowego utrzymania

zdjęcie: Wszystkie drogi krajowe przejezdne; pracuje 374 pojazdów zimowego utrzymania / pixabay/5984596
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 374 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała we wtorek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie z godz. 22 poinformowała, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność w niektórych rejonach kraju. W województwie podkarpackim występuje mgła; w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim, podkarpackim, dolnośląskim i lubuskim występuje mżawka i deszcz. Z kolei w województwach: śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, opolskim, wielkopolskim, dolnośląskim i lubuskiego mogą także występować opady śniegu lub z śniegu z deszczem.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

GDDKiA przypomniała, że zgodnie z prognozami meteorologicznymi, w nocy w północnej połowie kraju będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i całkowite i opady deszczu przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg, miejscami przejściowo marznące opady deszczu powodujące gołoledź. W rejonie Półwyspu Helskiego możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -12 st. C lokalnie na północnym wschodzie, około -5 st. C w centrum do -1 st. C na południu i 0 st. C, 1 st. C nad morzem. Miejscami oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni, na północy nad ranem na wybrzeżu zmienny. Wysoko w Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, wiatr powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany