28 listopad 2023

Wszystkie drogi krajowe przejezdne; pracuje 925 pojazdów zimowego utrzymania

zdjęcie: Wszystkie drogi krajowe przejezdne; pracuje 925 pojazdów zimowego utrzymania / pixabay/3065363
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 925 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała we wtorek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie z godz. 22 poinformowała, że warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność w niektórych rejonach kraju.

Błoto pośniegowe i lokalnie oblodzone jezdnie występują w województwach: lubelskim i łódzkim na: dk 91 (odc. Piotrków Trybunalski – Borki), dk 42 (odc. Nowa Brzeźnica – Przyłanki) i dk 74 (odc. Rokszyce - Szczerców) oraz w województwie podkarpackim na: dk 94 (odc. Jarosław – Korczowa), dk 77 (odc. Gorzyce – Tryńcza), dk 84 (odc. Zagórze – Krościenko) i dk 28 (odc. Sanok - Przemyśl), a także w północno-zachodniej części województwa śląskiego, w południowej części województwa opolskiego w województwie dolnośląskim na: dk 30 (odc. Jelenia Góra – Gryfów Śląski), dk 3 (odc. Jelenia Góra – Jakuszyce), dk 8 (odc. Kobierzyce – Ząbkowice Śląskie), dk 39 (odc. Łagiewniki – Strzelin) oraz w województwie warmińsko-mazurskim na dk 57 (odc. Biskupiec - Dźwierzuty).

Mgła występuje w województwach: wielkopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. Z kolei opady śniegu w województwach: małopolskim, lubelskim, łódzkim, opolskim, podkarpackim, mazowieckim, świętokrzyskim, śląskim i dolnośląskim.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

GDDKiA przypomniała, że zgodnie z prognozami meteorologicznymi, w nocy będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie na zachodzie i w centrum kraju. Miejscami opady śniegu. Na południowym wschodzie miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm, a w górach o 10 cm. Na wschodzie i w centrum kraju lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -12 st. C lokalnie na północy do -6 st. C w centrum kraju oraz nad morzem i -4 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. Wysoko w górach porywy do 70 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany