9 listopad 2023

Zmiany w organizacji ruchu w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości

zdjęcie: Zmiany w organizacji ruchu w związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości / pixabay/3345691
W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada (sobota) wprowadzone będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.
REKLAMA

Zmiany w komunikacji w związku ze zgromadzeniami publicznymi zostaną przekazane w terminie późniejszym - dodał ZTM.

W sobotę metro będzie kursowało podstawowo według niedzielnego rozkładu jazdy z kursami nocnymi. Z kolei w godzinach 11-19 pociągi będą kursowały z częstotliwością: na linii M1 co ok. 4 minuty, a na linii M2 co około 5 minut.

Zawieszone zostanie kursowanie tramwajowych linii 22 i 73 oraz autobusowych linii 126 i 160.

Linie 217 i 527 będą kursowały na podstawie specjalnych rozkładów jazdy. Autobusy linii 735 nie będą realizowały podjazdów do przystanku Kupiecka.

Z kolei linie 178, 518 i 521 będą kursowały przez cały dzień na podstawie specjalnych rozkładów jazdy na trasach skróconych. Linia 178 trasie Skorosze-Rondo Daszyńskiego, linia 518 Nowodwory - Metro Marymont, linia 521 Falenica - Wiatraczna.

Linia 520 kursuje przez cały dzień na podstawie specjalnego rozkładu jazdy na trasie zmienionej w kierunku pomnika Lotnika: rondo Jazdy Polskiej, al. Armii Ludowej, Wawelska, zawrotka na rondzie Kaczorowskiego, Wawelska a w drugą stronę Wawelską i al. Armii Ludowej.(PAP)

mas/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-12-15 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany