kategoria: Kraj
10 czerwiec 2024

Cztery osoby zginęły w zderzeniu busa z tirem na DK70 pod Łowiczem

zdjęcie: Cztery osoby zginęły w zderzeniu busa z tirem na DK70 pod Łowiczem / fot. PAP
fot. PAP
Cztery osoby zginęły w czołowym zderzeniu tira z busem na drodze krajowej 70 w Bobrownikach pod Łowiczem (Łódzkie) - poinformował PAP oficer dyżurny KW PSP w Łodzi. DK70 jest zablokowana. Trwa akcja ratunkowa.
REKLAMA

Cztery osoby zginęły w czołowym zderzeniu tira z busem na drodze krajowej 70 w Bobrownikach pod Łowiczem (Łódzkie) poinformował PAP oficer dyżurny KW PSP w Łodzi. DK70 jest zablokowana. Trwa akcja ratunkowa.

Do zderzenia ciągnika siodłowego z busem przewożącym sześć osób doszło tuż przed godz. 16 w rejonie miejscowości Bobrowniki. To odcinek między autostradą A2 i Łowiczem i drogą krajową 92 (Warszawa - Poznań).

Dk70 jest zablokowana w obu kierunkach między węzłem Skierniewice na autostradzie A2 i Nieborowem.

Edyta Machnik, oficer prasowy KWP w Łodzi, potwierdziła PAP, że w zderzeniu dwóch samochodów zginęły cztery osoby. Na miejscu wciąż trwa akcja ratownicza.

Według Urszuli Szymczak, oficer prasowej KPP w Łowiczu poza czterema osobami, które zginęły na miejscu wypadku, trzy inne zostały ranne. To dwie osoby z busa i kierowca tira.

Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 24-41 l. Trzy osoby ranne (28, 39 i 65 l.) trafiły do szpitali. Dwie z nich zabrały helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga będzie zamknięta do godz. 19. Objazd ze Skierniewic od Bełchowa przez Dzierzgów, Bobrowniki i Arkadię. Od strony Warszawy z Węzła Wiskitki na DK50 do Sochaczewa i dalej DK92 na Łowicz, Poznań. Od strony Poznania możliwy zjazd na węźle Stryków i dalej DK14 w kierunku Łowicza. Na miejscu policja kieruje samochody na trasy objazdów.(PAP)

autor: Marek Juśkiewicz

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany