24 grudzień 2023

Dwie karetki na sygnale zderzyły się na skrzyżowaniu w centrum miasta

zdjęcie: Dwie karetki na sygnale zderzyły się na skrzyżowaniu w centrum miasta / fot. PAP
Dwie karetki jadące na sygnale zderzyły się w niedzielę wieczorem na jednym ze skrzyżowań w centrum Krakowa. W wypadku poszkodowany został kierowca jednego z pojazdów; został on odwieziony do szpitala – podała PAP Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Według niej do zderzenia dwóch uprzywilejowanych pojazdów doszło na skrzyżowaniu al. Słowackiego z ul. Krowoderską w centrum miasta. Jedna z karetek pod wpływem uderzenia przewróciła się. Obrażenia doznał kierowca tego pojazdu, który został odwieziony do szpitala.

Druga z karetek przewoziła pacjenta. Zarówno on, jak i zespół ratowniczy wyszli ze zdarzenia bez szwanku – przekazała Zbroja.

Jak poinformował PAP rzecznik małopolskiej straży pożarnej mł. kpt. Hubert Ciepły, w akcji ratowniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej. W miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu drogowym. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

rgr/ maak/