28 listopad 2023

Expose premiera M. Morawieckiego najpewniej 11 grudnia

zdjęcie: Expose premiera M. Morawieckiego najpewniej 11 grudnia / pixabay/570506
Rzecznik rządu Piotr Müller na antenie Polsat News przekazał, że expose premiera Mateusza Morawieckiego przedstawione zostanie najpewniej 11 grudnia.
REKLAMA

"To będzie najprawdopodobniej w tym końcowym terminie dwutygodniowym, który wynika z konstytucji i wtedy pan premier przedstawi expose czyli poniedziałek za dwa tygodnie" - powiedział rzecznik rządu pytany o datę wygłoszenia przez premiera expose.

Dopytywany, czy chodzi o datę 11 grudnia zaznaczył, że zapewne tak, ale jest to jeszcze do ustalenia z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. "Który mam nadzieję spotka się z premierem choćby w zakresie omówienia ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawimy w ciągu dwóch tygodni" - dodał.

Müller zaznaczył, że rząd zaprezentowany przez Mateusza Morawieckiego ma pełne kompetencje, również od "przedstawiania ustaw i z tego będziemy korzystać". - Mam nadzieję, że marszałek Hołownia spotka się z premierem, żeby porozmawiać chociażby o omówieniu ustaw, które rząd przedstawił i które przedstawi jeszcze w ciągu dwóch tygodni - zdradził.

Wspomniane ustawy mają wynikać z "dekalogu polskich spraw", które wcześniej przedstawił Morawiecki. - Np. emerytury stażowe, które są już praktycznie gotowe, kwestie dotyczące dodatkowych urlopów itd. - mówił.

Rzecznik rządu był też pytany, kiedy dojdzie do spotkania premiera Morawieckiego z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią. Przekazał, że nie ma o tym konkretnej informacji, ale wtorkowe i środowe posiedzenie Sejmu to okazja, by się spotkać.(PAP)

mas/ ok/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany