11 luty 2024

Igrzyska 2026 – polscy hokeiści nie wystąpią w turnieju olimpijskim

zdjęcie: Igrzyska 2026 – polscy hokeiści nie wystąpią w turnieju olimpijskim / fot. PAP
fot. PAP
Hokeiści Ukrainy pokonali w Sosnowcu Estonię 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) w przedostatnim meczu turnieju prekwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich 2026 i zapewnili sobie awans do głównych kwalifikacji. Stracili go tym samym Polacy – niezależnie od wyniku wieczornego meczu z Koreą Południową.
REKLAMA

Biało-czerwoni po piątkowej porażce z Ukraińcami w rzutach karnych (2:3) tracili do tego rywala punkt. Musieli liczyć na niespodziankę w wykonaniu ekipy Estonii i wygrać potem swoje spotkanie z Koreańczykami. Niespodzianki nie było. Drużyna ukraińska wygrała 5:3 i wystąpi w sierpniowym turnieju głównych kwalifikacji.

Prowadzeni przez trenera Roberta Kalabera biało-czerwoni na inaugurację sosnowieckich zawodów pokonali w czwartek Estończyków 4:0, Ukraińcy w identycznych rozmiarach zakończyli wtedy mecz z Koreą.

Gospodarzami igrzysk będą Włosi (Mediolan-Cortina d'Ampezzo).

W turnieju olimpijskim weźmie udział 12 drużyn. Włochy, osiem zespołów, które są sklasyfikowane najwyżej w światowym rankingu oraz trzy wyłonione w kwalifikacjach.

Polscy hokeiści po raz ostatni grali w olimpijskim turnieju 32 lata temu.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ co/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany