kategoria: Kraj
8 lipiec 2024

Koniec alkoholu nocą na koniec wakacji?

zdjęcie: Koniec alkoholu nocą na koniec wakacji? / fot. PAP
fot. PAP
Rekordowa liczba mieszkańców wzięła udział w konsultacjach społecznych dotyczących ograniczenia sprzedaży napojów wyskokowych w Warszawie. Wnioski dotyczące prohibicji poznamy do końca sierpnia - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
REKLAMA

"Do stołecznego ratusza wpłynęło ponad osiem tysięcy ankiet. Już teraz można powiedzieć, że zainteresowanie tymi konsultacjami było największe z dotychczasowych" - cytuje "DGP" Monikę Beutch, rzeczniczkę prasową urzędu miasta.

Władze miasta mają 60 dni na zredagowanie raportu po konsultacjach. "Rada gminy może wprowadzić ograniczenie sprzedaży alkoholu między godz. 22 a 6 w całym mieście lub punktowo, np. w poszczególnych dzielnicach" - czytamy.

Według "DGP" jest już gotowy projekt uchwały dotyczący nocnej prohibicji w stolicy. W ubiegłym miesiącu złożył go miejski aktywista Jan Śpiewak.

W Warszawie alkohol jest sprzedawany w ponad sześciu tysiącach punktów, w tym w 3388 detalicznych i 2839 punktach gastronomicznych. Według badań Barometru wykonanych pod koniec 2023 r. 60 proc. mieszkańców popiera nocną prohibicję, przeciwko jest 32 procent ankietowanych.

Handlowcy i przedsiębiorcy są przeciwni ograniczeniom. Prezes Polskiej Izby Handlu, Maciej Ptaszyński uważa, że prohibicja nie będzie miała efektów prozdrowotnych i może rozwinąć się proceder nielegalnej sprzedaży. (PAP)

mr/ lm/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany