2 grudzień 2023

Nasilimy kontrole na drogach dojazdowych do przejść granicznych Ukrainą

zdjęcie: Nasilimy kontrole na drogach dojazdowych do przejść granicznych Ukrainą / fot. PAP
fot. PAP
Zadeklarowałem polskim przewoźnikom, wspólnie z szefami służb, nasilenie kontroli przewozów transportowych na drogach dojazdowych do przejść granicznych z Ukrainą - poinformował w sobotę minister infrastruktury Alvin Gajadhur.
REKLAMA

Minister Infrastruktur Alvin Gajadhur powiedział w sobotę podczas konferencji prasowej w punkcie kontrolny Wierzchowiskach, że w środę odbył spotkanie z przewodniczącym Komitetu Obrony Przewoźników i Pracodawców Transportu, Waldemarem Jaszczurem. "W tym spotkaniu brali udział wszyscy wojewódzcy inspektorzy transportu drogowego (...). Po tym spotkaniu Pan Waldemar Jaszczur zadeklarował, i przewoźnicy, którzy z panem przewodniczącym byli, że rozważą złagodzenie protestu, jeżeli kontrole będą bardziej wzmożone" - dodał.

Od 6 listopada br. trwa protest polskich przewoźników na 4 przejściach graniczących z Ukrainą w związku z nierówną konkurencją ze strony przewoźników z Ukrainy.

"Te kontrole są już nasilone (...) natomiast zadeklarowałem wspólnie z szefami innych służb, że te kontrole będą bardziej nasilone, głównie na drogach dojazdowych do przejść granicznych, gdzie są blokady" - zapowiedział minister. Wyjaśnił, że kontrole będą odbywały się na MOP-ach, na parkingach, "tam, gdzie jest taka fizyczna możliwość". "W tych kontrolach obok Inspekcji Transportu Drogowego będą brały udział także inne służy: Krajowa Administracja Skarbowa, Straż Graniczna oraz Policja. Będziemy prowadzili kompleksowe kontrole pojazdów z Ukrainy, prowadzimy już, ale będziemy jeszcze bardziej nasilone kontrole prowadzili" - zaznaczył Gajadhur.

Minister poinformował, że przez 11 miesięcy tego roku inspektorzy wojewódzkich inspektoratów transportu drogowego przeprowadzili blisko 15 tys. kontroli pojazdów należących do przewoźników z Ukrainy. "Ogólna liczba tych przeprowadzonych kontroli tj. 180 tys. (...) Kontroli przewoźników zagranicznych było 84 tys. w tym roku" - dodał minister. Poinformował również, że służby będą kontrolowały także to, czy przewoźnicy, którzy rejestrują w Polsce firmy z kapitałem obcym, nie popełniają naruszeń. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce