kategoria: Kraj
18 czerwiec 2024

Porażka Austrii z Francją jest dla nas korzystna

zdjęcie: Porażka Austrii z Francją jest dla nas korzystna / fot. PAP
fot. PAP
Reprezentant Polski Bartosz Bereszyński stwierdził, że poniedziałkowa porażka Austrii z Francją (0:1) jest korzystna dla biało-czerwonych w perspektywie dalszej rywalizacji na Euro 2024. "Tym bardziej nasz piątkowy mecz z Austriakami będzie istotny dla sytuacji w tabeli" - dodał.
REKLAMA

Już przed rozpoczęciem mistrzostw w zgodnej opinii fachowców faworytami grupy D byli Francuzi i Holendrzy, a Polaków i Austriaków najczęściej typowano do walki o trzecie miejsce w stawce.

Na razie te przypuszczenia się potwierdzają. Biało-czerwoni przegrali w niedzielę w Hamburgu z "Oranje" 1:2, a Austriacy dzień później ulegli w Duesseldorfie "Trójkolorowym" 0:1.

"Wynik wczorajszego meczu jest dla nas korzystniejszy. Daje nam szansę i sprawia, że mecz z Austrią w Berlinie będzie istotny dla układu tabeli. Cieszymy się, że to spotkanie już się zbliża" - powiedział Bereszyński na wtorkowej konferencji prasowej w Hanowerze.

"Fakt, że Austriacy dostali wczoraj dużo żółtych kartek, to dla nas dobra informacja. Bo wiemy już z doświadczenia z poprzedniego mundialu, że to może mieć znaczenie" - dodał.

Jak podkreślił, reprezentacja Polski przystąpi do piątkowego starcia z wielką wiarą w siebie.

"Wiemy, jaki będzie mecz z Austriakami. Oni na pewno mają do tego podobne podejście, też przegrali w pierwszej kolejce. Wierzy w nas wielu kibiców. Ten mecz z Holandią, mimo porażki, jest pozytywnie odbierany. Podejdziemy do niego z jeszcze większą wiarą w siebie i wielką energią. Gramy o pełną pulę. Wierzę w nasz zespół. Jestem przekonany, że pokażemy tu jeszcze wiele dobrego futbolu" - podkreślił prawie 32-letni obrońca, który w minionym sezonie występował w Empoli.

Bereszyński był rzeczywiście pewny w swoich wypowiedziach, wyluzowany i w dobrym humorze. Kiedy usłyszał już na początku konferencji pytanie o mecz Austrii z Francją, odparł, że takiego właśnie spodziewał się jako pierwszego.

"To był bardzo intensywny mecz. Austriacy mogą mieć podobne odczucia jak my po spotkaniu z Holandią. Na pewno czują niedosyt, ponieważ zaprezentowali się z dobrej strony. Pokazali, że mimo porażki są ciekawym zespołem. Potrafią dostosować się do rywali pod względem taktycznym. Oczywiście, kilka wniosków można z tego meczu wyciągnąć. Pokazali dużą intensywność i jakość piłkarską, którą mają w swoim zespole" - stwierdził.

Następne pytanie dotyczyło kontuzji słynnego Francuza Kyliana Mbappe w poniedziałkowym meczu. Bereszyński znów się lekko uśmiechnął.

"Kolejne pytanie trafione przeze mnie. Myślę, że wszyscy najlepsi lekarze zostali postawieni na nogi i na pewno Mbappe będzie gotowy do następnego meczu. Oczywiście to nie jest przyjemne, gdy ma się coś na twarzy. Taka maska może przeszkadzać. Zresztą wiem to z mojego doświadczenia. Ale są piłkarze, którym przynosi to szczęście i znakomicie sobie radzą. Przykładem Victor Osimhen z Napoli. Myślę, że Kylian też sobie poradzi" - stwierdził reprezentant Polski.

Bereszyński grał już w MŚ 2018 i MŚ 2022 oraz w mistrzostwach Europy trzy lata temu. Po raz trzeci w historii jego występów na wielkich turniejach biało-czerwoni zaczęli od porażki 1:2. Identycznie było na mundialu w 2018 roku (1:2 z Senegalem) i poprzednim Euro (1:2 ze Słowacją).

"Nie lubię wracać do przeszłości i szukać punktów wspólnych, jeśli chodzi o turnieje. To inny czas, inny futbol, drużyna i skład. Na pewno odbiór naszej inauguracji w Euro 2024 też jest inny niż na tamtych turniejach, pozytywny. Bardzo w siebie wierzymy i czekamy na mecz z Austrią" - przyznał.

Z Hanoweru - Maciej Białek (PAP)

bia/ krys/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany