26 listopad 2010

Przypominamy- Jarmark św. Mikołaja na Rynku

Corocznie w mieście odbywa się Jarmark św. Mikołaja. Na Rynku w Grudziądzu będziecie mogli zrobić świąteczne zakupy na stoiskach lokalnych wystawców. W tym roku będzie ich kilkudziesięciu. Jarmark rozpocznie się w czwartek, 2 grudnia i potrwa do soboty, 4 grudnia. Będziecie mieli też możliwość posłuchania lokalnych artystów, których występy uświetni Małgorzata Ostrowska.
REKLAMA
Wśród wyrobów znajdziecie karty świąteczne, oryginalne ozdoby choinkowe, biżuterię i wszelkiego rodzaju upominki wśród których będą świece i stroiki. Rękodzieło artystyczne i możliwość skosztowania potraw tradycyjnej kuchni polskiej od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród Grudziądzan. W tym roku będzie można posmakować m. in. Pierogów czy barszczu, ale też grzanego wina i piwa.

Udział w imprezie zgłosiły także szkoły, Domy Pomocy Społecznej, Lokalne Grupy Działania oraz Koła Gospodyń Wiejskich, które oferować będą ciasta świąteczne i wyroby kuchni regionalnej. Ponadto, podczas Jarmarku będzie można nabyć kalendarz „Grudziądz w obiektywie” wydany przez Urząd Miejski na 2011 r. Zdjęcia do publikacji wykonane zostały przez laureatów konkursu „Grudziądz foto” oraz Piotra Bujnowicza z Fabryki Obrazu. Ujęcia przedstawiają zabytki, ciekawe zakątki miasta oraz sceny z filmu „Tatarak”- informuje Magdalena Jaworska-Nizioł z Biura Prezydenta.  

Imprezy będą odbywały się w godzinach od 10:00 do 19:00.
 
Dla usystematyzowania: Kalendarium Jarmarku:
 
Czwartek 2 grudzień 2010

 
Godz. 16:00-19:00

 
Ten czas upłynie nam pod znakiem muzyki w wykonaniu chórów. Zagrają Canto Fermo, Echo, Tibi Mariae z Kościoła Niepokalanego Serca NMP, Vox Cordis, Silideo, Maksymilianum z parafii św. Maksymiliana Kolbe na Strzemięcinie.
 
Piątek 3 grudnia 2010

 
W tym dniu przed grudziądzką publicznością wystąpią schole i chóry dziecięce Cantabile z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 3, Bonie Cantores ze Szkoły Podstawowej nr 21. Wystąpi również chór Alla Camera.
 
Przewidziano również widowisko poetycko-muzyczne przygotowane przez artystów Teatru Życia im. Ks. Biskupa Jana Chrapka.
 
Na zakończenie tegorocznego Jarmarku wystąpi Studio Piosenki Zbigniewa Poliszczuka oraz Małgorzata Ostrowska z zespołem. Jest ona niekwestionowaną gwiazdą na polskiej scenie rockowej.
Przy jej utworach bawiło się na prywatkach wielu z nas. Kiedy zakończyła współpracę z zespołem Lombard, rozpoczęła karierę solową, dzięki czemu możemy słuchać Jej nowych utworów.

(JAGA)
 
 
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany