23 listopad 2022

Sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie

zdjęcie: Sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie / fot. PAP
fot. PAP
Na ten moment nic złego się nie dzieje. Sytuacja jest w normie - poinformował PAP zespół informacji i komunikacji Państwowej Agencji Atomistyki pytany o wpływ rosyjskich ataków rakietowych w Ukrainie na sytuację radiacyjną w Polsce.
REKLAMA

W środę Rosja po raz kolejny ostrzeliwuje Ukrainę rakietami, trafiając m.in. w obiekty infrastruktury krytycznej. Doniesienia o wybuchach napłynęły po południu z różnych regionów Ukrainy. Problemy z elektrycznością są w całym kraju. We wszystkich obwodach ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

W związku z ostrzałami koncern Enerhoatom poinformował o wyłączeniach bloków energetycznych w trzech elektrowniach atomowych na Ukrainie: Rówieńskiej, Południowoukraińskiej i Chmielnickiej. Zapewnił przy tym, że tło promieniowania na terytorium elektrowni atomowych i w ich okolicy nie zmieniło się, wszystkie wskaźniki są w normie.

O sytuację radiacyjną w Polsce PAP zapytała Państwową Agencję Atomistyki, która na bieżąco monitoruje skażenia promieniotwórcze w kraju. "Na ten moment nic się złego nie dzieje. Sytuacja jest w normie" - zapewnił informacji i komunikacji PAA.(PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2023-03-26 19:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2023-04-30 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany