27 maj 2013

Tragedia w Toruniu: runął pustostan, zginął człowiek

zdjęcie: Tragedia w Toruniu: runął pustostan, zginął człowiek / fot. zdjęcie przykładowe - grafika: sxc.hu
fot. zdjęcie przykładowe - grafika: sxc.hu
Dzisiaj (27 maja), tuż przed południem w Toruniu zawalił się dach należącego do prywatnego właściciela budynku poprzemysłowego. Trwa akcja ratunkowa, w tej chwili wiadomo już, że jedna osoba nie żyje.

Do wypadku doszło tuż po godzinie 11:00 przy ul. Chłopickiego (w rejonie Dworca Toruń Miasto). Zawalił się dach pustostanu, w którym przed laty mieściła się szwalnia. Niestety, potwierdzono informacje, że w chwili tragedii w budynku znajdowały się dwie osoby. Prawdopodobnie zbierały złom. Jedna z nich trafiła do szpitala, druga niestety nie żyje.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przyjechali strażacy, pogotowie ratunkowe i policja. Spowolniono również ruch pociągów w pobliżu Dworca Miasto, by maksymalnie ograniczyć drgania, niebezpieczne dla pozostałości budynku i przebywających w nich ratowników.