21 listopad 2023

zdjęcie: Wojewoda Mazowiecki podpisał umowy na realizację inwestycji w ramach Rządowego programu wsparcia rozwoju miasta stołecznego Warszawy na lata 2023-2030 / fot. PAP
Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński podpisał dwie umowy na realizację inwestycji na terenie Warszawy. Łączna kwota dofinansowania to ponad 5 mln zł. Jest to pierwsza transza z puli ponad 3 mld zł, które otrzyma Warszawa w ramach Rządowego programu wsparcia rozwoju miasta stołecznego Warszawy na lata 2023-2030.

Jak przekazał we wtorek zespół prasowy wojewody mazowieckiego, dzięki tym środkom finansowym wybudowane zostanie przedszkole w rejonie ulicy Krakowiaków oraz zostanie zmodernizowany Park Skaryszewski.

"Mamy dobre informacje dla wszystkich Warszawiaków. Dzisiaj podpisałem dwie umowy na realizację dwóch inwestycji na terenie miasta stołecznego Warszawy na łączną kwotę ponad 5 mln zł. Jest to pierwsza transza środków finansowych dla stolicy z Rządowego programu wsparcia miasta, która trafi do budżetu samorządu. Dzięki temu 2,5 mln zł zostanie przeznaczonych na pierwszą część prac w Parku Skaryszewskim, a 2,5 mln zł na budowę nowego przedszkola przy ulicy Krakowiaków. Kolejne transze z puli 3 mld zł będą trafiały do Warszawy w następnych latach" – poinformował wojewoda mazowiecki Tobiasz Bocheński.

5 września Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia wieloletniego programu pod nazwą „Rządowy program wsparcia rozwoju m.st. Warszawy na lata 2023-2030”. Program ma na celu zwiększenie możliwości rozwoju stolicy i podniesienia jakości życia jego mieszkańców. "Dzięki temu dofinansowaniu poprawi się dostępność transportowa w mieście stołecznym Warszawa, podniesie się jakość życia jego mieszkańców oraz wszystkich odwiedzających stolicę oraz wzrośnie atrakcyjność inwestycyjna oraz turystyczna i rekreacyjna miasta stołecznego" - wyjaśnił zespół prasowy wojewody mazowieckiego.

Podkreślił, że w wyznaczonym terminie przez Wojewodę Mazowieckiego m. st. Warszawa złożyło dwa wnioski. Jeden z nich dotyczył budowy właśnie przedszkola w rejonie ulicy Krakowiaków, a drugi modernizacji Parku Skaryszewskiego.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kuźniar

akuz/ maak/