kategoria: Kraj
18 listopad 2023

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; pracuje 359 pojazdów do zimowego utrzymania

zdjęcie: Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; pracuje 359 pojazdów do zimowego utrzymania / fot. PAP
fot. PAP
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 359 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania - poinformowała w sobotę rano GDDKiA.
REKLAMA

Według GDDKiA wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 359 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Mżawka lub deszcz występują na terenie województw: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podkarpackiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego.

Śnieg lub deszcz ze śniegiem występuje na terenie całego kraju z wyłączeniem województw: pomorskiego, warmińsko–mazurskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego. Mgła występuje na terenie województwa lubuskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach.

W dzień zachmurzenie duże, na północy i zachodzie z większymi przejaśnieniami. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 m. Na zachodzie i nad morzem miejscami opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem lub śniegu. Na wschodzie i południu lokalnie przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm do 8 cm.

Temperatura maksymalna we wschodniej połowie kraju od -1 st. C do 1st. C a w zachodniej od 2st. C do 6 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu okresami porywisty, z kierunków północnych. W Tatrach porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 80 km/h, wiatr zamiecie i zawieje śnieżne. (PAP)

Autor: Adrian Kowarzyk

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Polsce

kiedy
2024-06-16 17:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany
kiedy
2024-12-31 20:00
miejsce
Internet, Internet, Streaming online
wstęp biletowany