18 marzec 2024

Zmiany w sztabie kadry Probierza, odchodzi Kuszczak

zdjęcie: Zmiany w sztabie kadry Probierza, odchodzi Kuszczak / fot. PAP
W sztabie piłkarskiej reprezentacji Polski, przygotowującej się do najbliższych meczów o awans na Euro 2024, zaszły zmiany. Zatrudniono Marcina Włodarskiego, natomiast odszedł były znany golkiper Tomasz Kuszczak, który w kadrze Michała Probierza był jednym ze szkoleniowców bramkarzy.

Włodarski to szkoleniowiec znany z udanej pracy z młodzieżą w PZPN, natomiast Kuszczak jest byłym golkiperem reprezentacji Polski i angielskich klubów, m.in. Manchesteru United.

O zmianach w sztabie poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym.

"Trener Włodarski będzie z nami uczestniczył przez cały czas w zgrupowaniu, a także w meczach. Nie będzie z nami natomiast Tomasza Kuszczaka. Ze względów organizacyjnych nie będzie kontynuował pracy w sztabie szkoleniowym reprezentacji" - powiedział rzecznik prasowy reprezentacji Polski Emil Kopański.

O przyczyny zmian został zapytany również Probierz.

"Jeżeli chodzi o Marcina Włodarskiego, to od czasu mojego przejęcia pierwszej reprezentacji zawsze ktoś jest zapraszany do nas z trenerów zatrudnionych w Polskim Związku Piłki Nożnej. Już wcześniej o tym mówiliśmy. Natomiast jeżeli chodzi o Tomka Kuszczaka, to chciałbym mu bardzo podziękować za współpracę. A na pytanie o powody odpowiedział już pan Emil" - odparł selekcjoner, nie rozwijając tego tematu.

Reprezentacja Polski, m.in. po wyjazdowych porażkach z Czechami, Mołdawią i Albanią, zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacji Euro 2024. Awans wywalczyli Albańczycy i Czesi, ale ma prawo wystąpić w barażach, głównie dzięki udziałowi dwa lata wcześniej (jeszcze pod wodzą Czesława Michniewicza) w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

W czwartek na PGE Narodowym w Warszawie biało-czerwoni zmierzą się w półfinale barażowym z Estonią, a w przypadku zwycięstwa zagrają 26 marca na wyjeździe w meczu o awans z lepszym z pary Walia - Finlandia. (PAP)

bia/ cegl/